Nowa rola życiowa. Ja Matka na bolu codziennych bitew

Ida czka...dopadła ją czkawka bidulkę a ja padłam, choć dzień był leniwy i przyjemny, Mąż w domu więc był zmiennik do pieluch :)

Dawniej w czasach sprzed Idy, wieczór był odpoczynkiem, kojarzył się z błogim lenistwem, ciepłą herbatą i dobrym filmem lub książką.

Teraz wieczory niewiele się różnią od poranków, dni niewiele od nocy. Rytm i porządek ten sam :) karmienia, przewijania, pochrapywania, prania, prasowania...no jest jednak różnica nocą nie spacerujemy :)

Czasy sprzed Idy... czy tęsknię do nich.....? Nie na pewno nie.

Kiedy na sali porodowej usłyszałam ten cichy głosik a potem objęłam to małe ciałko i spojrzałam w oczy, które z nadzieją się we mnie wpatrywały, to ja sprzed Idy przestałam istnieć, zrodziłam się nowa ja JA MATKA.

Ja Matka codziennie próbuję się w nowej roli i sprawdzam się na polu nowych bitew.

 

Ja Matka, musiałam złapać dystans:

 

do ciała (bo jak nie złapać dystansu, kiedy twoje piersi są restauracją!!),

do kolekcji wiosennych i letnich i nowinek modowych (bo moim strojem rządzi teraz prawo użyteczności i wygody),

do czasu, bo jest on teraz wyznaczany przez rytm karmień i zawartość pieluszek

do pracy, bo choć ją lubię, musiałam się z niej chwilowo ewakuować. Ja Matka musiałam nabrać respektu i pokłonić się przed:

cudem narodzin, który mnie zadziwił,zaskoczył i zachwycił,

własną Mamą, dostrzegłam teraz ile dla mnie zrobiła i ile jej zawdzięczam,

miłością jako wartością, która sprawia, że ból nie boli tak mocno, a zmęczenie nie jest aż tak męczące.

 

Ja Matka próbuję też powoli na nowo odnaleźć siebie kobietę :) bo w końcu musi ktoś Idę nauczyć tej trudnej sztuki!!!!

Ja Matka podleje teraz kwiatki, zmyje naczynia, wezmę prysznic i poczekam na kolejne przebudzenie małego Ssaka. Dobranoc

Ewa Pancer

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam