Nocnik – oswojenie z nim dziecka

 Często słyszałam od teściowej, żeby szybko sadzać dziecko na nocnik. Zawsze powtarzała nam, że jak tylko nasze dziecko zacznie siadać to należy sadzać na nocniczku. Przyznam szczerze, że nie posłuchałam jej. Postąpiłam tak, jak mówiła mi moja matczyna intuicja. Majka pierwszy raz usiadła na nocniczek gdy miała 9 miesięcy. A to dlatego, iż zauważyłam, że moje dziecko zaraz po przebudzeniu się z drzemki ma suchą pieluszkę. I to był dla mnie pierwszy sygnał, że jest na to gotowa. Posadziłam ją i zaraz po tym zrobiła siku J Jaka to była dla mnie radość, i tą radość przekazałam córeczce J Jej uśmiech na buzi gdy zobaczyła tam to, co przed chwilką zrobiła przewyższał mój dwukrotnie J

Nie potrafiła jeszcze zawołać sama siku, dlatego też kładłam ją na nocniczek co 1,5 godziny. Moim osobistym sukcesem było gdy na trzeci dzień Maja zużyła tylko 2 pieluszki – wcześniej wywalałam ich około 6 – 7.  Paczka pieluch wystarczała nam już na dwa tygodnie J.  Pierwsza kupka na nocniczku pojawiła się błyskawicznie.

Czasami jak prowadzałam córcie za rączki sama prowadziła mnie do łazienki i ładnie robiła siku.

W maju minął roczek, przyszły wakacje i piękne ciepłe dni. Maja zaczęła mówić „si” i coraz częściej wołała na nocniczek. Biegała po domku z gołą pupką. Nie zmuszaliśmy do załatwiania się, nie krzyczeliśmy gdy załatwiła swoje potrzeby gdzie akurat stała– lecz namawialiśmy, tłumaczyliśmy.

Teraz Maja ma 1,5 roku. Ostatnią paczkę pieluch kupiliśmy miesiąc temu i mamy jeszcze połowę paczki na następny miesiąc. Zakładamy jej pieluszkę na noc lub jak gdzieś jedziemy bądź wychodzimy na spacer. Kładziemy spać na popołudniową drzemkę już bez pieluszki i po domu biega sobie w majteczkach. Wiadomo, zdarzy się jakaś mała wpadka gdy jest czymś bardzo zajęta. Ale nie przejmujemy się tym.

Maja wie gdzie się robi siku i kupkę! I jestem z niej bardzo dumna!

Kinga Górska

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021