Nikt mi dziecka nie zabierze - Tobie również Mamo! O stosunkach z teściową słów kilka...

Dzisiaj siedzę z podniesioną głową i muszę z Wami kochane mamy podzielić się bardzo prostą ale jak ważną rzeczą. Otóż moje stosunki z teściową od momentu wspólnego mieszkania nie są dobre, nigdy owszem nie doszło do kłótni, ale obie doskonale wiedziałyśmy jak na siebie patrzymy.

Jednak zaczęła mnie ta sytuacja męczyć, teściowa jest TYLKO moją teściową, ale jest to matka mojego męża, a babcią mojego syna i tego nic ani nikt nie zmieni. Przyszedł moment nawet w moim życiu, że unikałam teściowej, aby nie widziała mojego dziecka, przeszkadzała mi jej obojętność i charakter, który różni się od mojego, wychowałam się w innym domu i może dlatego tak ciężko tą inność przyjąć mi było na klatę.

Popukałam sobie w głowę, co ja chcę tym osiągnąć? Mam sobie ułatwić życie? Czy utrudnić? Czasami warto schować honor do kieszeni i być kobietą na poziomie. Otóż nikt mi dziecka nie zabierze, a tym bardziej nikt mi Go nie wychowa. Jestem mamą i tak już pozostanie, ale nie mogę izolować siebie i dziecka od wszystkich, bo "coś" tam mi się w nich nie podoba.

Moje dziecko ma prawo być szczęśliwe i kochać wszystkich wg siebie, sam doskonale już wkrótce będzie wiedział w jakim otoczeniu czuje się dobrze, ale ja jako mama nie mam prawa stawiać go pod tablicą i uczyć negatywnych uczuć. CO TO - TO NIE !

I takim cudem zmądrzałam, a i mi jest lżej, teściowa mieszka dom obok, przełamałam się, przecież i Ona może iść z synem na spacer, a ja w tym czasie pozmywać naczynia, albo wypić ciepłą kawę.

Drogie mamy chcę Wam tylko napisać, że nie bądźmy takie bezduszne wobec innych ludzi, czy to jest teściowa, teść, ciocia czy brat, nauczmy się akceptować innych i dać własnemu dziecku wybór. Jestem o wiele mądrzejsza i bardzo szczęśliwa. Otworzyłam sobie sama drzwi na szczęście.

Po macierzyńskim wrócę do pracy, bo teściowa posiedzi z synem, po co mam kłaść sobie kłody pod nogi ? Przecież lepiej się żyje mając wsparcie od innych, nikt mi syna nie zabierze, a da mu i mi szczęście :)

Polecam! Taki rachunek sumienia nad sobą:) - warto! Żyje się lżej i lepiej! :) Drogie mamusie my jesteśmy niezastąpione, ale dziecko musi wynieść z naszego domu szacunek do babci, dziadka i rodziny, z czasem sam zacznie wybierać :)

Anna z www.matkapolka89.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021