Niezbędnik młodej mamy. 6 gadżetów, które sprawdziłam na własnej skórze!

Gdy spodziewamy się przyjścia na świat Maluszka, chcielibyśmy dać mu gwiazdkę z nieba! Kupujemy mnóstwo gadżetów i ubranek. W szale zakupów warto jednak pamiętać o sobie!

Oto krótki niezbędnik karmiącej mamy: 6 gadżetów, które sprawdziłam na własnej skórze. Gadżety, które pozwolą skutecznie ukoić maluszka i ułatwiają odnalezienie się w nowej, życiowej roli.

1. Chusta

Rewelacyjny środek transportu dla maluszka, szczególnie sprawdza się u rodziców mieszkających w mieście.

Gdy niemowlak jest niespokojny wystarczy omotać go w chuście, od razu mam błogi spokój, a co więcej - obie ręce wolne! Chusta sprawdza się zatem i na spacerach, i w domu.

Nawet gdy wybieramy się na spacer z wózkiem, zawsze warto wziąć ze sobą chustę. Nigdy nie wiadomo kiedy maluszek zechce się poprzytulać, a mając obie ręce wolne można pchać pusty wózek i kontynuować spacer.

Chusta to rewelacyjne okrycie maluszka w wózku, świetnie podtrzymuje wypadającego smoka. A przede wszystkim zaspokaja naszą potrzebę bliskości!

2. Piłka do ćwiczeń

Wystarczy wziąć dziecko na ręce i poskakać na piłce, by ukoić największego płaczka.

Delikatne ruchy góra - dół, góra - dół, działają niezwykle kojąco, pomagają na łatwiejsze odbicie po posiłku i momentalnie usypiają maluszka. Nasz patent na nocne usypianie synka to zamotanie go w śpiworek i poskakanie na piłce. Po paru minutach śpi twardym snem, także nie ma problemu z odłożeniem go do łóżeczka. No i takie skakanie pomaga szybciej wrócić do formy sprzed ciąży :)

3. Śpiworki do spania

Nasze dzieci najlepiej czują się, gdy stwarzamy im warunki podobne do tych, takie miały w brzuchu u mamy. Przyjemny szum (suszarki, radia czy odkurzacza) i ciasne opatulenie sprawiają, że czują się bezpiecznie.

Do snu najlepiej wykorzystywać śpiworki. Mamy wtedy pewność, że maluch nie rozkopie się w nocy i nie zmarznie.

Śpiworki mają różne rozmiary i grubości, więc każdy zapewne znajdzie coś dla swojego szkraba.

4. Dzienniczek do zapisywania pór karmienia

Dzienniczek, który pomaga ogarnąć się w tych pierwszych tygodniach życia niemowlaka.

Zapisuje się w nim czas karmienia, pierś z której karmiono, zmiany pieluszki, branie witaminek i kąpiele.

Dzienniczek staje się po części małym pamiętnikiem, jest tu bowiem miejsce na wpisywanie nowych umiejętności szkraba, spacerów, czy badań. Dzięki temu będzie miłą pamiątką w przyszłości. 

5. Poduszka do karmienia

Dzięki poduszce można przybierać przeróżne pozycje podczas karmienia, zarówno na fotelu, jak i na łóżku.

Poducha podtrzymuje mojego małego szkraba, dzięki czemu karmienie jest samą przyjemnością. Dodatkowe funkcje to np. podparcie pod kark dla dorosłego lub podparcie maluszków, które uczą się siadać.

6. Kapusta

Kapustę ciężko określić jako gadżet, jest to jednak totalny niezbędnik każdej młodej mamy, która karmi piersią. Tak, to fakt.

Kapusta uratowała moje piersi przed ropniakiem.

Warto mieć główkę kapusty w lodówce i jak tylko ogarnia nas uczucie, że coś się niedobrego dzieje się z piersiami to od razu warto zrobić zimny okład. Kapusta jest tania, ogólnie dostępna i łatwa w stosowaniu ;)

Zmrożona z lodówki działa kojąco na rozgrzane piersi, jej sok natomiast ma działanie przeciwzapalne. Kawałek liścia płuczemy pod wodą, układamy na folii spożywczej i tłuczemy młotkiem, po czym gotowy okład wkładamy do biustonosza.

Fakt, nie da się tak wyjść do miasta, ale w domu i na noc jest niezastąpiona. Podobno działa też rewelacyjnie na opuchnięte nogi :)

Lisia Mama - www.lisiamama.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021