Nicholas - międzynarodowe imię naszego syna

Nasz syn ma 21 miesięcy i jest miksem narodowościowym.

Z matki Polki, ojca Kurda urodzonego w Turcji, a wychowanego w Niemczech narodził się mały, śliczny człowieczek z brytyjskim paszportem i obywatelstwem.

Długo planowany i wyczekiwany miał urodzić się 24 grudnia 2011. My, rodzice, całe 9 miesięcy intensywnie myśleliśmy nad imieniem. Nigdy nie przeszł nam przez myśl, modne ostatnio powiedzenie, że imię musi pasować do nazwiska.

Do nazwiska? Nam się wydaje, że musi pasować do osoby, mieć jakąś historię, odzwierciedlać pasje i życie swojej rodziny...

A więc nasz syn splatał nam figla i postanowił być rok młodszym, niż przewidziały to badania. Przesiedział w brzuszku mamy całe Święta 2011 i z wielkim szumem, wyszedł na świat 4 stycznia 2012.

Imię, które już wcześniej wybraliśmy, zostało takie, jak miało być. Nicholas Ali.

Dlaczego Nicholas? Pomyśleliśmy, że ani Władkiem, ani Antkiem być nie może. Pomijając fakt, że mi nie podobają się stare, polskie imiona, nasz tata i tak nie umiałby ich zapisać a nawet wymówić:). Nie wspominając już, że w angielskich urzędach i szkołach, zawsze dawałby sygnał, że 'Ja nie Wasz'.

Nie, to nam nie przeszkadza akurat. Nie wstydzimy się naszych korzeni, ale warto mysleć o przyszłości i ułatwić dziecku życie w kraju, w którym prawdopodobnie spędzi całe bytowanie i będzie oficjalnym obywatelem.

Tak więc i tureckie i arabsko-brzmiące imię w grę nie wchodziło. Kiedy Pani doktor powiedziała, że nasz syn urodzi się 24 grudnia, w tak magiczny i cudowny dzień, oboje pomyśleliśmy, że ta data nie może być przypadkowa. To dar dla nas, wyczekiwany, a także uwiecznienie naszej walki o miłość i akceptację.

Pomysł przyszedł nagle i zakiełkował w naszych głowach, by znaleźć jeszcze tysiąc swoich historii i stać się pewniakiem.

Z czym kojarzą Wam się święta? Ze śniegiem, kolędami, kolorami, światłami, prezentami i cudami? No właśnie! Czyli ze Świętym Mikołajem - człowiekiem, który wnosi w życie małych i dużych radość i nadzieję, choć troszkę zmodyfikowanym przez baśnie i bajki, to jednak autentycznym dobrem:)

A więc my, 24 grudnia mieliśmy otrzymać od Świętego Mikołaja najcudowniejszy prezent - SYNA!

A Św. Mikołaj, to przecież Santa Claus, Saint Nicholas! Nie mogło być inaczej! Musiał ten mały, pulchny i śliczny człowieczek zostać Nicholasem. Potwierdzając bajki, baśnie i fakty, że Święty Mikołaj wnosi w życie tylko radość, szczęście i magię!

 

Klaudia, Autorka bloga Nicholasali04.blogspot.co.uk

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021