„Nasza Mała Biblioteka” - projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat

„Nasza Mała Biblioteka” to projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami.

Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach na Słowenii. KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swoje przedsięwzięcie, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów.

Ostatecznie do współrealizacji projektu przystąpiły dwa wydawnictwa specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży: Agencja Edytorska EZOP z Warszawy i Nieko Rimto z Wilna.

Najważniejszym celem projektu jest pokazanie dzieciom, że czytanie książek to wspaniała przygoda, która z nudą ma niewiele wspólnego. Chcielibyśmy także, by młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z twórcami książek, a także odkryć kulturę krajów, z których pochodzą publikacje.

Aby te cele osiągnąć, na Słowenii, Litwie i w Polsce ukaże się sześć wartościowych pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim książek (po dwie z każdego wydawnictwa). Na ich podstawie zostaną opracowane „Łamigłówki Literackie”, które poprzez niebanalne zadania rozwijające kreatywność takie jak rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne, przybliżą dzieciom fabułę książek i ich bohaterów oraz przedstawią różne ciekawostki dotyczące trzech europejskich partnerów. Dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców dostępne będą przykładowe scenariusze zajęć z dziećmi.

Oprócz pięknych książek i materiałów edukacyjnych „Nasza Mała Biblioteka" to również niepowtarzalne wydarzenia kulturalno-literackie. W ramach projektu dla uczestników organizowane będą konkursy, wystawy, zabawy i spotkania autorskie. Wyjątkową atrakcją będzie przygotowany we współpracy z warszawskim Teatrem Lalka cykl imprez pt. „Raz, dwa, trzy, wymyśl Ty! Ćwiczenia z wyobraźni" (warsztaty i widowiska teatralne), zaś w Muzeum Książki Dziecięcej zostanie zorganizowana „Ruchoma Wystawa Walizek”, której autorami będą wszyscy ilustratorzy książek z projektu.

Zgłoszenia udziału w projekcie przyjmowane są do 30 czerwca 2015 r.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.ezop.com.pl/nasza-mala-biblioteka

 

Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.

Komentarze Facebook

Najnowsze

agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta
agatamariazyta

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam