„Nasza Mała Biblioteka” - projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat

„Nasza Mała Biblioteka” to projekt kulturalno-edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku 6-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także rodzicami.

Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach na Słowenii. KUD Sodobnost International postanowiło rozwinąć swoje przedsięwzięcie, zapraszając do współpracy wydawców z innych krajów.

Ostatecznie do współrealizacji projektu przystąpiły dwa wydawnictwa specjalizujące się w książkach dla dzieci i młodzieży: Agencja Edytorska EZOP z Warszawy i Nieko Rimto z Wilna.

Najważniejszym celem projektu jest pokazanie dzieciom, że czytanie książek to wspaniała przygoda, która z nudą ma niewiele wspólnego. Chcielibyśmy także, by młodzi czytelnicy mieli okazję spotkać się z twórcami książek, a także odkryć kulturę krajów, z których pochodzą publikacje.

Aby te cele osiągnąć, na Słowenii, Litwie i w Polsce ukaże się sześć wartościowych pod względem literackim, ilustracyjnym i edytorskim książek (po dwie z każdego wydawnictwa). Na ich podstawie zostaną opracowane „Łamigłówki Literackie”, które poprzez niebanalne zadania rozwijające kreatywność takie jak rebusy, krzyżówki, ćwiczenia językowe i manualne, przybliżą dzieciom fabułę książek i ich bohaterów oraz przedstawią różne ciekawostki dotyczące trzech europejskich partnerów. Dla nauczycieli, bibliotekarzy i rodziców dostępne będą przykładowe scenariusze zajęć z dziećmi.

Oprócz pięknych książek i materiałów edukacyjnych „Nasza Mała Biblioteka" to również niepowtarzalne wydarzenia kulturalno-literackie. W ramach projektu dla uczestników organizowane będą konkursy, wystawy, zabawy i spotkania autorskie. Wyjątkową atrakcją będzie przygotowany we współpracy z warszawskim Teatrem Lalka cykl imprez pt. „Raz, dwa, trzy, wymyśl Ty! Ćwiczenia z wyobraźni" (warsztaty i widowiska teatralne), zaś w Muzeum Książki Dziecięcej zostanie zorganizowana „Ruchoma Wystawa Walizek”, której autorami będą wszyscy ilustratorzy książek z projektu.

Zgłoszenia udziału w projekcie przyjmowane są do 30 czerwca 2015 r.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie: www.ezop.com.pl/nasza-mala-biblioteka

 

Projekt realizowany jest w ramach unijnego programu Kreatywna Europa Kultura.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam