Nasz Igorek

Igor- to imię padło przypadkiem, podczas wybierania imienia dla naszego cudu kryjącego się w brzuszku. Ja-mama na samym początku ciąży chciałam nazwać swego syna Kajetan, ponieważ stwierdziłam, że imię niebanalne i brzmi fajnie. Może być Kajtek dla małego brzdąca i Kajetan dla poważnego bismesmena ;)

Śmiałam się, jednak wszyscy wraz z moim mężem na czele mówili NIE!! W końcu znajomy powiedział kilka słów i już stwierdziłam, że Kajtka odpuszczę, choć bardzo chciałam. Kolejne imiona, które wybieraliśmy z mężem były za twarde, nie pasowały do nazwiska, które brzmi Replin (choć Igor Replin też ciężko brzmi), a były to miedzy innymi CYPRIAN. Znów mało spotykane i dość zapomniane imię, ale też odpadło w rankingu...

Przewijało się później wiele imion: Jaś, Staś, Adaś, Ksawery, Miłosz, Grześ, Radek i wiele innych i ciągle coś nie tak... Któregoś wieczoru, gdy z mężem rozmawialiśmy na temat imion On powiedział: Igor. W pierwszej chwili się nie zgodziłam i wtedy powiedział wymieniane już imię Ksawery. Oznajmiłam mu, że NIE, to już wole Igor...

Minął jakiś czas i zaczęłam tak zdrabniać Iguś, Igi, Igorek,  aż wpadło w głowę. Jak ktoś nas się pytał jakie imię, to już wspólnie odpowiadaliśmy Igor.  Mimo, że oficjalnie nie powiedzieliśmy sobie, że to imię wybieramy. Szukałam wymyślnego i nietuzinkowego imienia, a w prosty i nieskomplikowany sposób trafił się Igor. Nie żałuję decyzji, idealnie pasuje do Synka.     

 

Autorka:Mama Igora

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy fascynatory są modne?

MarysiaB, 21.04.2024

Jak dostać zestaw LEGO za darmo?

MarysiaB, 20.04.2024

Jaki syntezator na początek?

MarysiaB, 19.04.2024

Płatki jaglane na mleku

RozszerzanieDiety, 19.04.2024

Opowieści o kolorach

lecibocian, 18.04.2024