Nasz Igorek

Igor- to imię padło przypadkiem, podczas wybierania imienia dla naszego cudu kryjącego się w brzuszku. Ja-mama na samym początku ciąży chciałam nazwać swego syna Kajetan, ponieważ stwierdziłam, że imię niebanalne i brzmi fajnie. Może być Kajtek dla małego brzdąca i Kajetan dla poważnego bismesmena ;)

Śmiałam się, jednak wszyscy wraz z moim mężem na czele mówili NIE!! W końcu znajomy powiedział kilka słów i już stwierdziłam, że Kajtka odpuszczę, choć bardzo chciałam. Kolejne imiona, które wybieraliśmy z mężem były za twarde, nie pasowały do nazwiska, które brzmi Replin (choć Igor Replin też ciężko brzmi), a były to miedzy innymi CYPRIAN. Znów mało spotykane i dość zapomniane imię, ale też odpadło w rankingu...

Przewijało się później wiele imion: Jaś, Staś, Adaś, Ksawery, Miłosz, Grześ, Radek i wiele innych i ciągle coś nie tak... Któregoś wieczoru, gdy z mężem rozmawialiśmy na temat imion On powiedział: Igor. W pierwszej chwili się nie zgodziłam i wtedy powiedział wymieniane już imię Ksawery. Oznajmiłam mu, że NIE, to już wole Igor...

Minął jakiś czas i zaczęłam tak zdrabniać Iguś, Igi, Igorek,  aż wpadło w głowę. Jak ktoś nas się pytał jakie imię, to już wspólnie odpowiadaliśmy Igor.  Mimo, że oficjalnie nie powiedzieliśmy sobie, że to imię wybieramy. Szukałam wymyślnego i nietuzinkowego imienia, a w prosty i nieskomplikowany sposób trafił się Igor. Nie żałuję decyzji, idealnie pasuje do Synka.     

 

Autorka:Mama Igora

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Najnowsze

Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka
Mama Eryka

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam