moja mała czarna rozpacz

Jak w większości polskich rodzin nie mogę sobie pozwolić na zostanie w domu ze szkrabem i już za kilka dni będę musiała wrócić do pracy. Nie jest to dla mnie wizja pełna optymizmu. Czasem patrząc na starsze koleżanki zazdroszczę im podejścia:"eh, w pracy mogę odpocząć". Ja najchętniej spakowałabym mojego żuczka do torby i zabrała go do pracy. Podczas kiedy pierwsze tygodnie po narodzinach synka ciągnęły się w nieskończoność to te aktualne jakby przyspieszyły. Jakby ktoś nagle zmienił czas.

Nasza kruszyna- 9 kg ciałka do całowania i przytulania- rośnie jak na drożdżach i ma już całe 7 miesięcy! Aż nie mogę w to uwierzyć! Kiedy on tak urósł. Codziennie na niego patrzę i tego nie widzę, poznaję tylko po przyciasnych ubrankach i bólu w kręgosłupie przy noszeniu naszego małego odkrywcy.
Ciekawe czy inne mamy też tak przeżywają. Może przy kolejnym dziecku jest łatwiej? Nie wiem, nie chcę zostawiać maluszka ale wiem, że muszę. W końcu trzeba płacić rachunki itd. Kiedy teraz śpi w łóżeczku rozczulam się nad sobą. Za chwilę już nie będę miała na to czasu. Przebudzi się małe "chcę, już już już!!!!!" Trochę martwi mnie fakt, że babcie są tak daleko- niestety, nie możemy na nie liczyć (250 km to troszkę dużo). Chociaż chętnie by pomogły. Mam nadzieję, ze nasz plan logistyczny się powiedzie. MUSI!

Może lepiej się nie martwić. Zobaczymy jak to będzie.Na razie mamy dla siebie jeszcze dwa tygodnie w naszym małym, własnym świecie. Tatuś dzielnie mnie zastępował nie raz! Ale mam takie wewnętrzne odczucie, że to mnie ta kilkugodzinna rozłąka bardziej boli niż tego skrzata!

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021