Mój syn Dominik!

Ponieważ, całe życie chciałam mieć same córki, jakoś wybór imienia dla chłopca, który rósł pod moim sercem, nie napawała mnie radością.

Chciałam, żeby moje dziecko było dziewczynką, urodziło się latem i miało niebieskie oczy.

Starania o dziecko zeszły tak długo, że termin wyznaczony został na 5 stycznia, a o niebieskich oczach nie było mowy, bo razem z mężem mieliśmy brązowe.

Gdy byłam w 4 miesiącu napisała do mnie koleżanka ze szkolnej ławki. Cieszyła sie i zarazem smuciła, bo była w drugim miesiącu ciąży i lekarz powiedział, że jeśli nie poroni do 4 miesiąca urodzi dziecko.

Moja radość mieszała się ze smutkiem. Ja przenosiłam góry zaś inna kobieta dostała smutne doświadczenie życiowe. Zmartwienia i niepewność o los swego dziecka.

Pracowałam wtedy już w przedszkolu które prowadziły siostry zakonne. I zwierzyłam się jednej z nich o zmartwieniu mojej koleżanki. Siostra mi poradziła, bym poprosiła siostry w Krakowie o pasek św. Dominika wraz z modlitwą.

Wysłałam prośbę do sióstr dla koleżanki i dla siebie. Żarliwie modliłam się o zdrowie swego dziecka i do końca ciąży nosiłam pasek. I tak w trakcje modlitwy do św. Dominika pomyślałam, że jeśli mój syn urodzi się zdrowy będzie miał na imię DOMINIK :*

Syn koleżanki również urodził sie zdrowy i cały, dwa miesiące po moim, a mój synek nosi imię DOMINIK i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej :)

Zresztą syn o niebieskich oczach i pięknych długich rzęsach wcale nie jest gorszy od moich marzeń...a zima była bardzo ciepła;) Kocham Cię synku :*

 

Autorka: Mama Dominika

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam