Mikołaj - kreatywny jak Kopernik

Moje dzieciątko bardzo długo nie chciało ujawnić swojej płci. Byłam pewna, że dowiem się kto jest moim małym pasażerem już podczas pierwszego USG genetycznego, ale tak się nie stało. Maleństwo postanowiło usadowić się na pupie, a pępowinę zgrabnie przełożyło pomiędzy nóżkami.

Podczas kolejnych badań nadal pozycja nie pozwalała stwierdzić płci. W końcu jednak udało się i pani doktor z dużą pewnością stwierdziła, że to będzie syn :) Radości męża nie było końca, ale... mieliśmy wybrane imiona tylko dla dziewczynki (Hanna, Helena lub Emma - tu trwały negocjacje ;)).

Nie chcieliśmy "uczcić" imiennikiem nikogo z bliskiej rodziny, nie chcieliśmy dać dziecku imienia niespotykanego, ani też zupełnie pospolitego. Bardzo długo zastanawialiśmy się jak nazwać naszego potomka.

Przypomniałam sobie nagle, że już kiedyś stanęłam przed imiennym dylematem! Moja mama zaszła w ciążę, kiedy ja miałam kilkanaście lat. To było dla mnie ogromne zaskoczenie i szok! Rodzice aby oswoić mnie z faktem zakończenia mojej kariery jedynaczki postanowili pozwolić mi nadać bratu imię.

Szybko zdecydowałam, że na pierwsze będzie Bartłomiej - od imienia portugalskiego odkrywcy Bartolomeu Dias'a (Bartek jest teraz fantastycznym chłopcem i kocha odkrywać świat :)) Na drugie imię zaproponowałam Mikołaj - ukochany święty wszystkich dzieci, imię greckie, które pięknie brzmi w każdym języku.

Poczułam, że to właśnie imię będzie idealne dla mojego syna. By był kreatywny jak Kopernik, elokwentny jak Rej i Gogol, przystojny jak Cage!

Nie... najważniejsze, by potrafił być sobą :) Ale z pięknym imieniem, to o wiele łatwiejsze...

 

Autorka: Martyna

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam