Matki mają super moc!?

Sen to zdrowie. Tak. Na pewno. Szczególnie taki sen, z małymi łapkami uczepionymi twojej szyi. Małe łapki wczoraj pierwszy raz od dawna nie wołały na ręce na spacerze. Podwójne macierzyństwo ma mnóstwo wyzwań. Jednym z nich jest ponowne przyzwyczajenie się do wstawania nocnego. Starszy śpi w najlepsze. Muszę wysupłać się z jego rączek i zareagować na wiercenie się młodszego w kołysce. Czasem myślę, na co mi to było. Tak naturalnie. Z egoizmem wrodzonym. Z ciałem obolałym. Z niedoczasem. Oczami zmęczonymi. Pomyślałaś o wszystkim, matko. O misiach szumisiach, o chustach, huśtawkach, wczoraj zamówiłaś jeszcze najwspanialszą karuzelkę do kołyski! A zapomniałaś o najważniejszym - zapytać, gdzie sprzedają supermoce. Żeby tak wstać rano, nawet o trzeciej i tryskać energią. By dzień w dzień wysprzątać dom, pobawić się z dziećmi i jeszcze przy tym ładnie wyglądać! W międzyczasie oczywiście pamiętać o zapłaceniu rachunków, o nakarmieniu, przewinięciu, zakupach, o przytuleniu, daniu buziaka, tak tak, ciasto upiec też trzeba!

Wstaję z ciężką głową, czołgam się do kołyski i wymyślając w sufit przenoszę do salonu, co by męża i starszego nie obudzić. Tak, Starszy od jakiegoś czasu śpi z nami. A tak pięknie zasypiał u siebie w pokoju. W pokoju wychodzącym na wschód. Potykając się o klocki i autka podchodzę do okna i wystawiam twarz do delikatnego wiatru przemykajacego się przez uchylone okno. Minuta za minutą dochodzę so siebie, a potem wzdychając patrzę w dół na tulone do piersi dziecię. Nie śpi. Patrzy szeroko otwartymi oczami. Powoli, jakby widział mnie pierwszy raz uśmiecha się uroczo. A potem coraz szerzej. I szerzej. Bananowo.

Robi się jaśniej. Podnoszę głowę, a tam, za oknem, wstaje dzień. Niebo się różowi, głaskając pojedyncze chmury soczystym filotem. Zaraz za nim pojawia się orzeźwiający pomarańcz. Młodszy zaczyna wiercić się w ramionach, więc znów na niego patrzę. Tym razem uśmiecha się przekornie, jakby dokładnie wyczuwając moje emocje.

No tak. Pewnie o to Ci chodziło wstając tak wcześnie rano? Żeby matka mogła sobie popodziwiać widoki? Udało ci się koleżko... Jest pięknie. Ty jesteś piękny. I twój brat. I my wszyscy. I w sumie... co ja gadałam o tych supermocach?! Przecież je mam! Ogarniam. Mieszkanie czyste, dzieci szczęśliwe. A że czasem wieczorem padam ze zmęczenia?  I rano ledwo oczy otwieram? Życiodajny napój "kawa" załatwia to w mig! Bycia mamą nie można porównać z niczym. To coś jedynego w swoim rodzaju. Uczucie, które sprawia, że nawet jeśli mamy dość, mówimy, że warto. Warto. Choćby po to, by ujrzeć ten uśmiech o czwartej nad ranem. I oddać. Uśmiech. Całą siebie.
 

Marika, www.jedenplusjedenrownetrzy.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam