Maja - napiękniejsze imię na świecie

Od najmłodszych lat pasjonował mnie fascynujący świat imion. Siadałam razem z mamą i siostrą z grubym kalendarzem w rękach, czytając te zabawne, dziwaczne i zaznaczając najładniejsze imiona, kolorowym flamastrem.

Już wtedy wiedziałam, że będę miała córeczkę i nadam jej napiękniejsze imię na świecie. Takie, które będzie brzmiało jak melodia, za każdym razem, gdy ktoś będzie się do niej zwracał. 

Dwie kreseczki na teście przyniosły mi wielką radość, badanie USG, na którym poznałam płeć maleństwa - jeszcze większą. Ustaliliśmy z partnerem, że imię dla chłopca wybierze On, a dla dziewczynki ja.

Chyba mądrze zrobiliśmy, bo rozważając męskie imiona totalnie "popłynęłąm", tak że chłopak wstydziłby się wyjść na podwórko ;) no ale w końcu nosiłam w sobie małą kobietkę...

Mimo wcześniejszych ustaleń, chciałam, by to była jednak nasza wspólna decyzja. Fantazja mnie ponosiła, a rodzina i znajom kręcili nosem na moje pomysły, wzbudzając również we mnie wątpliwości. Termin porodu zbliżał się nieubłagaie, a my wciąż nie wiedzieliśmy jakie imię będzie nosiła nasza córeczka. Obwieściłam, więc wszem i wobec, że napewno kiedy zobaczę Jej twarzyczkę, będę wiedziała, jakie do niej pasuje.

Aż pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, na jedym z ostatnich, przed rozwiązaniem, spacerów tamtego lata, przyszły tatuś zakomunikował mi, że chciałby aby nasz aniołek nosił imię Maja Weronika.

Spodobał mi się ten pomysł, a jednocześnie zaskoczył, ponieważ wcześniej skreślił propozycję imienia Majka, z mojej listy. Rozumiem jednak, że faceci do wszystkiego muszą dojść sami ;)

Przeczytaliśmy znaczenie tego uroczego imienia i byłam już pewna, że będzie idealne dla naszej małej córeczki. Subtelna, niezależna, obdarzona zdolnościami artystycznymi... dokładnie takie geny posiada :)

Przestało mnie martwić, że to ostatnio bardzo popularne imię, nasza Maja będzie wyjątkowa! I rzeczywiście tak jest.

Dziś Majka ma roczek i jest tak rozkoszna jak jej imię, bardzo uczuciowa, kochana, bardzo szybko się uczy i codziennie mnie czymś zaskakuje. Tylko czasem droczę się z jej tatą, że zmienię jej imię, na to którego on nie cierpi a mnie niegdyś urzekło... ;)

 

Autorka: Mama Mai

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam