Maja - napiękniejsze imię na świecie

Od najmłodszych lat pasjonował mnie fascynujący świat imion. Siadałam razem z mamą i siostrą z grubym kalendarzem w rękach, czytając te zabawne, dziwaczne i zaznaczając najładniejsze imiona, kolorowym flamastrem.

Już wtedy wiedziałam, że będę miała córeczkę i nadam jej napiękniejsze imię na świecie. Takie, które będzie brzmiało jak melodia, za każdym razem, gdy ktoś będzie się do niej zwracał. 

Dwie kreseczki na teście przyniosły mi wielką radość, badanie USG, na którym poznałam płeć maleństwa - jeszcze większą. Ustaliliśmy z partnerem, że imię dla chłopca wybierze On, a dla dziewczynki ja.

Chyba mądrze zrobiliśmy, bo rozważając męskie imiona totalnie "popłynęłąm", tak że chłopak wstydziłby się wyjść na podwórko ;) no ale w końcu nosiłam w sobie małą kobietkę...

Mimo wcześniejszych ustaleń, chciałam, by to była jednak nasza wspólna decyzja. Fantazja mnie ponosiła, a rodzina i znajom kręcili nosem na moje pomysły, wzbudzając również we mnie wątpliwości. Termin porodu zbliżał się nieubłagaie, a my wciąż nie wiedzieliśmy jakie imię będzie nosiła nasza córeczka. Obwieściłam, więc wszem i wobec, że napewno kiedy zobaczę Jej twarzyczkę, będę wiedziała, jakie do niej pasuje.

Aż pewnego dnia, zupełnie niespodziewanie, na jedym z ostatnich, przed rozwiązaniem, spacerów tamtego lata, przyszły tatuś zakomunikował mi, że chciałby aby nasz aniołek nosił imię Maja Weronika.

Spodobał mi się ten pomysł, a jednocześnie zaskoczył, ponieważ wcześniej skreślił propozycję imienia Majka, z mojej listy. Rozumiem jednak, że faceci do wszystkiego muszą dojść sami ;)

Przeczytaliśmy znaczenie tego uroczego imienia i byłam już pewna, że będzie idealne dla naszej małej córeczki. Subtelna, niezależna, obdarzona zdolnościami artystycznymi... dokładnie takie geny posiada :)

Przestało mnie martwić, że to ostatnio bardzo popularne imię, nasza Maja będzie wyjątkowa! I rzeczywiście tak jest.

Dziś Majka ma roczek i jest tak rozkoszna jak jej imię, bardzo uczuciowa, kochana, bardzo szybko się uczy i codziennie mnie czymś zaskakuje. Tylko czasem droczę się z jej tatą, że zmienię jej imię, na to którego on nie cierpi a mnie niegdyś urzekło... ;)

 

Autorka: Mama Mai

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam