"Magiczne gumki loom" - seria poradników pełnych kreatywnych pomysłów dla młodych "gumkowiczów":)

"Magiczne gumki loom" to seria książek-poradników przeznaczona dla dzieci, miłośników zabawy kolorowymi gumkami.

Polecam je szczególnie tym, którzy pierwsze przygody z gumkami loom mają już za sobą. Instrukcje i przykłady podane w poradnikach zawierają wiele ciekawych propozycji oraz dziesiątki pomysłów na ozdoby zrobione z małych, kolorowych gumek.

Proste instrukcje przedstawiają, jak krok po kroku wykonać każdą z prezentowanych rzeczy. W razie trudności można skorzystać z pomocy filmików dostępnych w sieci i podpatrzeć podstawowe sposoby wyplatania na żywo.

Co ciekawe, gumkami loom namiętnie bawią się także chłopcy. Mój syn jest doskonałym przykładem. Mamy już cały zestaw bransoletek:) I zapał póki co nie mija.

gumki loom wydawnictwo wilga

Synek zdecydował się zrobić z gumeczek figurkę myszki. Oto ona:)

rainbow loom, gumki loom, poradniki magiczne gumki loom

W szkole do której uczęszcza mój syn jest kilka kółek wyplatania z gumek i we wszystkich jest pełny komplet chętnych;) Jest to bardzo prosty sposób na zabawę, który rewelacyjnie uczy cierpliwości i niesamowicie rozwija zdolności manualne dziecka!

Książki z serii "Magiczne gumki loom"  na pewno dostarczą młodym "gumkowiczom" mnóstwo inspiracji do tworzenia rozmaitych przedmiotów z gumek.

Pamiętajmy tylko, żeby kupować dziecku gumki do zabawy bezpieczne, oznaczone certyfikatami!

 

Poradniki zostały wydane nakładem wydawnictwa Wilga.

Seria składa się z czterech książek: Loom figurki, Niezwykłe, Ozdoby, Tęczowe.

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021