Macierzyństwo. Nowe barwy i spojrzenie pełne miłości na Świat

Kiedy rodzi się dziecko

 

Kiedy rodzi się dziecko świat całkowicie się zmienia, staje się bardziej sensoryczny, kolorowy, akustyczny.

W naszych wystylizowanych mieszkaniach pojawia się chaos barw, dźwięków, smaków i zapachów. Otaczają nas grające zabawki, pluszowe misie, słuchamy innej muzyki.

Pojawia się także nowy, zupełnie wyjątkowy zapach – zapach dziecka.

Z miesiąca na miesiąc odkrywamy coś nowego, a nasze mieszkanie zaczyna przypominać tor przeszkód.

 

Świat dziecka

 

Mały człowiek uczy nas świata na nowo, bo świat widziany oczami dziecka jest zupełnie inny. Ogromna ciekawość i chęć poznania pozwala mu dostrzec niezwykłość rzeczy zwykłych.

Dziecko potrafi nawet z okruszka zrobić niezłą zabawę. Dzięki niemu zrozumiałam, że czasem warto pochylić się nad kubkiem herbaty i popatrzeć, co jest na dnie.

Nie trzeba ciągle gonić, bo szkoda czasu. Właśnie z dzieckiem warto ten czas marnować, robiąc rzeczy trzy razy dłużej, po to, aby spojrzeć na świat z nowej perspektywy.

Macierzyństwo uświadomiło mi, że pragmatyzm, z jakim podchodzimy do życia, sprawia, że zatracamy jego prawdziwy sens i nie dostrzegamy tego, co naprawdę ważne.


Mała poprawka

 

Czasem warto się jednak pośpieszyć, gdy nasz brzdąc nagle budzi się z drzemki, by zdążyć dokończyć myśl.

Macierzyństwo dało mi niesamowitą świeżość spojrzenia na świat i nową energię czerpaną z miłości.

Aneta Beza

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam