Lucky Luke (tom 33). Żółtodziób

Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (właśc. Maurice de Bevere)."

W 33 tomie komiksu umiera przyjaciel Samotnego Kowboja, stary Baddy, a ranczo po nim dziedziczy jego daleki krewny z Anglii, Waldo Badmington. Młodzieniec przybywa wkrótce na Dziki Zachód wraz ze swym kamerdynerem. Czekają ich same kłopoty, gdyż ziemię Baddy’ego chce przejąć bezwzględny sąsiad Jack Ready. Przekonuje prawie wszystkich mieszkańców okolicy, by nie pomagali Anglikowi. Na szczęście w obronie „żółtodzioba”, jak na Zachodzie nazywano przybyszy z dalekich stron, stają Lucky Luke oraz Indianin Sam, niegdyś wierny towarzysz Baddy’ego.

Z czasem okazuje się, że i sam Waldo, mimo arystokratycznego wychowania, nie jest maminsynkiem, którego trzeba wyręczać w walce. Szykuje się ostra – ale pełna humoru – rozprawa z Jackiem Readym i jego kowbojami!

Komiksy są świetne dla dzieci, które uwielbiają czytać jak również dla tych, które dopiero zaczynają przygodę z samodzielnym czytaniem. Jest to dobry sposób aby zachęcić i zainteresować dziecko dobrą lekturą:)

Polecamy!

Komiksy możecie zamawiać w sklepie Wydawnictwa Egmont: >tutaj<

Komentarze Facebook

Reklama

Wpisy z blogów Mam

Hummus szczawiowy (wegański, bezglutenowy)

Beata z RodzinnieRoślinnie, 23.06.2018

Lody kokosowe (wegańskie, bezglutenowe, bez cukru)

Beata z RodzinnieRoślinnie, 22.06.2018

Wakacje!

dzielny Franek, 22.06.2018

Miesiąc

Kasia84, 22.06.2018

10 ciekawych książek dla 8-latek i nie tylko

maluszkowe.inspiracje, 22.06.2018

Trzyskładnikowe wypieki

Eulalia, 22.06.2018

Ja - Marta, moje dzieci i obce miasto.

Mamuska-Martuska, 22.06.2018