Lucjan i Marcin. Trudny wybór imienia

Przy pierwszym synku od samego początku w sondażach wygrywało imię Marcin. Bo wszystkie Marciny (jakie znam) to fajne chłopaki.

Przy drugiej ciąży dylemat był większy. Przede wszystkim byliśmy święcie przekonani, że będzie dziewczynka. A co do imienia dziewczynki byliśmy zgodni - Zosia. Jednak dzień przed usg na którym mieliśmy się dowiedzieć o płci coś mnie tknęło, że to będzie chłopak. A my przecież nie mamy nawet propozycji.

Mąż chciał Franka, ale ustaliliśmy, że nasze dzieci nie będą miały imion po dziadkach i pradziadkach. Krzysiu w rodzinie już jest. Grzegorz mnie się źle kojarzył. Filip też już zaklepany. Leonów wokoło całkiem sporo. Mieszko- "no coś ty zwariowała chcesz żeby miał paskudną żonę".

Pierworodny upierał się przy Marcinie 2 lub Marku. Marek jednak brzmi twardo. A Wojtek odpada bo nie ma A w imieniu, ale lepiej się żyje chłopakowi gdy to A posiada. Od tego wszystkiego szło zwariować. Albo imię za nowoczesne, albo za archaiczne.

W końcu powiedziałam: DOŚĆ! Ty dajesz nazwisko ja imię! Gdy miałam 11 lat dostałam od wujka przezwisko Lucia. W bajce "Szmacianki Gałganki" była taka jedna czarna i wiecznie rozczochrana Lucia. A ja taka do niej podobna byłam. Luci w ciąży się ubzdurało, że fajnie byłoby mieć małego sobowtóra Lucka. I tak zaczęłam szukać imion męskich, które można zdrabniać Lucek. Znalazłam dwa: Lucjan i Lucjusz. I gdy tak sobie o nich czytałam to w telewizji pojawił się z kabaret Neo-Nówka ze skeczem Niebo. I tak został Lucjan.

Dziadkowie długo nie mogli się pogodzić z naszym wyborem - bo pragnę zaznaczyć, że mąż ochoczo przystał na moją propozycję. A nasz Lucjan Lucek Lucuś jest prawdziwym diabełkiem. Charakter dostosował do imienia?

 

Autorka: Lucia mama Lucka i Marcina

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021