Książki Roalda Dahla z okazji setnej rocznicy urodzin autora. Wydawnictwo Znak

W 2016 roku Roald Dahl obchodziłby setną rocznicę urodzin. Z tej okazji zostały wydane nakładem Wydawnictwa Znak kolejne książki: James i ogromna brzoskwinia, Danny mistrz świata oraz Bardzo fajny gigant.

Krótko o autorze: Roald Dahl to brytyjski pisarz pochodzenia norweskiego, znany też jako publicysta i scenarzysta. Największy rozgłos zdobyły jego książki dla dzieci: Charlie i fabryka czekolady, Wiedźmy, Matylda, BFO, Czarodziejski palec, Charlie i wielka szklana winda, Danny mistrz świata, Fleje, Uki włóż i Fantastyczny pan Lis.

Powieści Roalda Dahla czyta się lekko i z ogromną przyjemnością, jednak autor nie unika też poruszania poważnych problemów. Omawia je często w sposób zabawny, fantastyczny i zrozumiały dla dzieci.

W książce James i ogromna brzoskwinia rodzice głównego bohatera zostają stratowani przez wściekłego nosorożca. Chłopiec trafia pod opiekę dwóch wrednych ciotek. Pewnego dnia w ich ogrodzie wyrasta wielka brzoskwinia. Głodny James odgryza kawałek i przenosi się do niezwykłego świata, w którym żyją owady ludzkich rozmiarów. Warto wybrać się w brzoskwiniową podróż!

Z kolei w Danny mistrz świata poruszany jest temat więzi pomiędzy ojcem i synem. Tata Danny jest najlepszym tatą na świecie. Wyobraźcie sobie jednak jego zdziwienie, kiedy okazuje się, że ojciec łamie prawo! Każdej nocy wymyka się z domu, by polować na bażanty bogatego sąsiada, pana Hazella. Danny postanawia pomóc tacie w bardzo sprytny sposób...

Niezwykłe i kultowe powieści Roalda Dahla możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Znak >tutaj<.

Polecamy!

Roald Dahl James i ogromna brzoskwinia

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam