Klasyczny początek października w NCK! Kraków

Początek przyszłego miesiąca zapowiada się wyjątkowo. Najpierw najsłynniejszą historię miłosną świata wytańczą najlepsi na świecie tancerze – czyli „Romeo i Julia” w wykonaniu Royal Russian Ballet.

A trzy dni później „Myszki i wojna czyli opowieść o dzielnym Albercie i żółtym serze” - pełna humoru muzyczna opowieść dla dzieci z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Dwa spektakle z najwyższej półki :)

Royal Russian Ballet

Romeo i Julia - 5 października 2014 r. (niedziela), godz. 17:00, sala teatralna 

Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszej historii o potędze prawdziwej miłości! Historii, która od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów – malarzy, poetów, pisarzy i kompozytorów. Balet Romeo i Julia Siergieja Prokofiewa, którego premiera odbyła się w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku i traktowany jest na równi z najsłynniejszymi baletami klasycznymi XIX wieku.

Muzykę do swojego dzieła Prokofiew ukończył w ciągu jednego lata! Tchnął nowe życie w doskonale znaną wszystkim opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. Balet Romeo i Julia szybko podbił serca publiczności, wchodząc na stałe do historii baletu i na afisze wszystkich znaczących scen świata.

Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze

 8 października 2014 r. (środa), godz. 11:00, sala teatralna

„Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze” – opera dla dzieci Orkiestra Akademii Beethovenowskiej „Myszki i wojna...” jest pełną humoru opowieścią muzyczną nawiązującą do najlepszych operowych i musicalowych wzorców. Przygody dzielnego Alberta dają dzieciom odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie myszki kochają zjadać żółty ser, jednocześnie ukazując im absurd prowadzenia wojny, ucząc tolerancji i akceptacji różnych kultur.

 opera dla dzieci

Dzięki reżyserii Roberta Drobniucha, scenografii Anny Chadaj, zawodowym śpiewakom Agnieszce Rehlis, Adamowi Zdunikowskiemu i Stanisławowi Kuflukowi, którym towarzyszą muzycy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Yaniva Segala, udało się przygotować przedstawienie na niezwykle wysokim poziomie artystycznym.

Na równie wysokim poziomie przygotowana została część edukacyjna prowadzona przez Martę Saciuk-Sędzielarz. Autorem libretta i muzyki jest amerykański kompozytor, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, David Chesky. Znany jest on zarówno z oryginalnego stylu, łączącego elementy muzyki klasycznej, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej, jak i z działalności jako pianista jazzowy, innowator technologii dźwiękowych i wydawca płyt.

Informacje i zamówienia: Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021

Pizza owocowo warzywna

iwa643, 15.01.2021

Mix sałat z krewetkami

iwa643, 14.01.2021

Wegańska pasta kanapkowa

iwa643, 14.01.2021

Śluz przed okresem

Katarzyna Mróz, 14.01.2021

Jaki kolor ma malachit?

Katarzyna Mróz, 13.01.2021

Zupa gulaszowa z porem

iwa643, 13.01.2021

Miód faceliowy

Katarzyna Mróz, 13.01.2021