Początek przyszłego miesiąca zapowiada się wyjątkowo. Najpierw najsłynniejszą historię miłosną świata wytańczą najlepsi na świecie tancerze – czyli „Romeo i Julia” w wykonaniu Royal Russian Ballet.
A trzy dni później „Myszki i wojna czyli opowieść o dzielnym Albercie i żółtym serze” - pełna humoru muzyczna opowieść dla dzieci z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Dwa spektakle z najwyższej półki :)
Royal Russian Ballet
Romeo i Julia - 5 października 2014 r. (niedziela), godz. 17:00, sala teatralna
Po raz pierwszy w Polsce Royal Russian Ballet w najpiękniejszej historii o potędze prawdziwej miłości! Historii, która od setek lat stanowi niewyczerpane źródło inspiracji dla największych artystów – malarzy, poetów, pisarzy i kompozytorów. Balet Romeo i Julia Siergieja Prokofiewa, którego premiera odbyła się w 1936 roku, uchodzi za jedno z arcydzieł gatunku i traktowany jest na równi z najsłynniejszymi baletami klasycznymi XIX wieku.
Muzykę do swojego dzieła Prokofiew ukończył w ciągu jednego lata! Tchnął nowe życie w doskonale znaną wszystkim opowieść o zwaśnionych rodach i miłości prowadzącej zakochanych nad grób. Balet Romeo i Julia szybko podbił serca publiczności, wchodząc na stałe do historii baletu i na afisze wszystkich znaczących scen świata.
Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze
8 października 2014 r. (środa), godz. 11:00, sala teatralna
„Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze” – opera dla dzieci Orkiestra Akademii Beethovenowskiej „Myszki i wojna...” jest pełną humoru opowieścią muzyczną nawiązującą do najlepszych operowych i musicalowych wzorców. Przygody dzielnego Alberta dają dzieciom odpowiedź na pytanie, dlaczego wszystkie myszki kochają zjadać żółty ser, jednocześnie ukazując im absurd prowadzenia wojny, ucząc tolerancji i akceptacji różnych kultur.
Dzięki reżyserii Roberta Drobniucha, scenografii Anny Chadaj, zawodowym śpiewakom Agnieszce Rehlis, Adamowi Zdunikowskiemu i Stanisławowi Kuflukowi, którym towarzyszą muzycy Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Yaniva Segala, udało się przygotować przedstawienie na niezwykle wysokim poziomie artystycznym.
Na równie wysokim poziomie przygotowana została część edukacyjna prowadzona przez Martę Saciuk-Sędzielarz. Autorem libretta i muzyki jest amerykański kompozytor, trzykrotnie nominowany do nagrody Grammy, David Chesky. Znany jest on zarówno z oryginalnego stylu, łączącego elementy muzyki klasycznej, jazzu i muzyki latynoamerykańskiej, jak i z działalności jako pianista jazzowy, innowator technologii dźwiękowych i wydawca płyt.
Informacje i zamówienia: Biuro Organizacji Widowni, tel. 12 644 02 66 wew. 55, e-mail:rezerwacja@nck.krakow.pl
Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)
Jak zrobić drewniany stelaż do huśtawki?
MarysiaB, 03.02.2025
Czy na zwykłej hulajnodze można jeździć bez karty rowerowej?
MarysiaB, 02.02.2025
MarysiaB, 02.02.2025
O czym naprawdę jest Alicja w Krainie Czarów?
MarysiaB, 02.02.2025
Jak dobrać rozmiar kapelusza dla dziecka?
MarysiaB, 01.02.2025
Czy można mieć zegarek na maturze?
MarysiaB, 01.02.2025
Ile czasu mija od bujania do raczkowania?
MarysiaB, 01.02.2025
MarysiaB, 31.01.2025
MarysiaB, 31.01.2025
Jaki samochód na pilota dla dzieci?
MarysiaB, 31.01.2025
Nożyce hydrauliczne – niezastąpione narzędzie w pracy profes...
Dziewczynka Pełna Mocy, 20.01.2025