Julwitki dekorują pierniczki bożonarodzeniowe

Julwitki witają! :)

Oczywiście nie mogło u nas zabraknąć tak ważnej zabawy i jednocześnie pracy, jak pieczenie i dekorowanie pierniczków! Chłopcy dekorowali je razem, pięknie razem współpracowali, wymieniali się posypkami i kolorowym lukrem. Pierniczki wyglądają ślicznie i tworzą atmosferę świąt w naszym domu :) Pierniczki upiekłam z tego przepisu. Zapraszam do wypróbowania:) 

Przepis na świąteczne pierniki

180 g zimnego masła, 230 g mąki krupczatki (może być też pszenna),  90 g cukru pudru,  40 mąki kukurydzianej (albo ziemniaczanej),  1 płaska łyżka cynamonu.

Wszystkie składniki zagniatamy aż powstanie ciasto. Ciasto jest bardzo kruche, szczególnie, jeśli dodamy mąki krupczatki- ale moim zdaniem jest najlepsza do ciast kruchych. Zawijamy ciasto w folię i wkładamy do lodówki na co najmniej 15 min, aby ciasto się schłodziło.

Schłodzone ciasto rozwałkowujemy na grubość ok 4 mm (podsypujemy mąką, aby nam się nie przyklejało, wałek też raczej trzeba trochę posypać mąką). Jeśli ciasto się nam za bardzo kruszy, namoczmy ręce, lub dodajmy łyżkę wody i wyrabiajmy je chwilę. Wycinamy różne kształty. Pieczemy w temperaturze 180C ok 10 min: od 8 -15, zależy jaki piekarnik, jakiej grubości nam wyszły ciasteczka itp- sprawdzajmy po prostu, aby się nam nie przypaliły.

 

Pannakota, autorka blogu julwitki.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam