Jak wybrać dobry termometr bezdotykowy dla dziecka? Porady eksperta

Podstawową zasadą, jaką powinniśmy się kierować podczas zakupu termometru dla dziecka jest… wstrzymanie się z zakupem. Kupowanie „w ciemno” naszego podstawowego narzędzia diagnostycznego i pozostawianie tej decyzji przypadkowi skutkuje zazwyczaj szybką stratą pieniędzy i decyzją o kupnie kolejnego urządzenia” - doradzają eksperci Polskiego Sklepu Medycznego.

Zazwyczaj sięgamy po termometr w obliczu niepokojących stanów pojawiających się u naszego maluszka – osłabienia, rumieńców, bólu mięśni, rozdrażnienia itp. Warto mieć wówczas pod ręką faktyczny wyrób medyczny, a nie najtańszą chińską elektronikę. Istnieje sporo termometrów dostępnych na polskim rynku, jednak podstawowym „filtrem”, w który należy uzbroić się podczas przeczesywania internetu w poszukiwaniu odpowiedniego produktu jest miejsce produkcji. Nie oznacza to, że 100 % produktów chińskiego pochodzenia będzie złe, jednak najczęściej jakość ich wykonania daleka jest od europejskich standardów.

Bardzo ciekawą propozycją mogą w tym wypadku okazać się produkty włoskiego producenta sprzętu medycznego – firmy Tecnimed. Firma działa na rynku od wielu lat, posiada wyroby niezwykle zaawansowane technologicznie, jednocześnie bardzo przyjazne każdemu użytkownikowi. Wspomniany producent oferuje między innymi termometr lekarski – przeznaczony wyłącznie do użytku w specjalistycznych placówkach opieki zdrowotnej, my skupimy się jednak na ich „cywilnych” odpowiednikach.

Model najbardziej popularny w palecie trzech termometrów Tecnimed to Thermofocus 0700A2. Co czyni go wyjątkowym? Pomijając wspomnianą wcześniej, rewelacyjną jakość wykonania, cechą wyróżniającą ten termometr od innych, jest funkcja kalibracji względem temperatury otoczenia. Co to oznacza w praktyce? Otóż, wiele z Was na pewno natknęło się na sytuację, gdy termometr przekłamuje wynik lub wskazuje co chwila inną wartość pomiaru. Dzieje się tak bardzo często z powodu wahań temperatur pomieszczeń, w których przebywamy z dzieckiem. Przykładowo: wartość temperatury w domowej kuchni będzie inna, niż np. na szkolnym korytarzu czy w żłobku, a nawet w innym pokoju tego samego mieszkania. Wystarczy nawet 1 stopień różnicy, by zwykły termometr stracił swoją precyzję. Dzięki funkcji kalibracji, termometr bezdotykowy  Thermofocus 0700A2 zawsze bierze poprawkę na otoczenie i umożliwia dokonywanie wiarygodnych pomiarów niezależnie od miejsca w którym pracuje.

termometry dla dziecka polski sklep medyczny

Wyższy w modelowej hierarchii (i jednocześnie nieco droższy) jest model Thermofocus 01500A3. Jego przewaga nad opisywanym powyżej Thermofocusem 0700A2 jest taka, że kalibracja dokonywana jest w sposób automatyczny i nie wymaga do tego procesu zaangażowania użytkownika. Termometr ten posiada również podświetlany wyświetlacz, co ułatwia korzystanie z niego w warunkach ograniczonej widoczności oraz nocą. Producent tego urządzenia ocenia jego żywotność na 10 lat! Termometr posiada wbudowaną pamięć dziewięciu ostatnich wyników, dokonuje pomiar zaledwie w jedną sekundę i umożliwia mierzenie nie tylko temperatury ciała – można nim „badać” również przygotowywany posiłek, wodę do kąpieli i otoczenie. Na jednym komplecie baterii można wykonać nawet do 10 000 pomiarów.

profesjonalny termometr bezdotykowy Visiofocus 06400

Flagowy termometr z palety włoskiego producenta to profesjonalny termometr bezdotykowy Visiofocus 06400. Jest to jeden z najlepszych termometrów na świecie. Stosowany bywa przez personel medyczny z uwagi na najwyższą precyzję pomiaru i bardzo wygodną funkcję wyświetlania wyniku pomiaru na czole dziecka lub każdym innym mierzonym obiekcie. Termometr Visiofocus jest w 100% dokładnym urządzeniem medycznym, posiada takie funkcje jak:

- błyskawiczna kalibracja automatyczna względem otoczenia

- pomiar w trybie ciągłym (możemy kierować termometr na dowolnego pacjenta lub przedmiot, a urządzenie w czasie rzeczywistym wskaże nam jego temperaturę)

- możliwość wykonania w dowolnej chwili ręcznej kalibracji (w przypadku wątpliwości co do kalibracji automatycznej)

- bezpieczny projektor wyniku pomiaru

Urządzenie mierzy błyskawicznie (w jedną sekundę), jest bardzo proste w obsłudze a najwyższa jakość wykonania gwarantuje bezawaryjność przez tysiące pomiarów.

Wszystkie opisane termometry posiada ich wieloletni dystrybutor – Polski Sklep Medyczny. Ten internetowy sklep medyczny umożliwia jeszcze bliższe zapoznanie się z opisywanymi urządzeniami, a jego obsługa chętnie odpowie na wszelkie pytania czytelniczek serwisu BlogiMam.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam