Jak widzi i czuje świat noworodek? Odczucia maluszka w łonie matki i po porodzie opisane w innej formie:)

Zastanawialiście się kiedyś jak widzi świat noworodek?

Czego potrzebuje noworodek opisałam w innej formie, widzianej i postrzeganej oczami i odczuciami maluszka:)

Z Pamiętnika mojego synka Nikosia:)

24.10.2013r. Czwartek

Coraz mniej miejsca mam w swoim domku:) Nie mogę nawet fikołka zrobić... A mamusia mi powtarza, że już niedługo się spotkamy. Nie może się doczekać kiedy mnie zobaczy i przytuli. Mamusia bardzo mnie kocha, a ja lubię jak mi śpiewa:) Dzisiaj jakoś inna jest ta moja mama...Czuje,że jest jakaś zdenerwowana.

Co się dzieje mamusiu??? Kochana mamusiu co to za światło!

Przeżyłem traumę... czuję zimno, ktoś mnie dotyka. Nie słyszę jak bije serduszko mojej mamusi...Gdzie jesteś moja mamusiu:( ja się boje... Nie widzę co mnie otacza. Jestem głodny. Nie czuje się tu bezpiecznie.

Wszystko się zmieniło. Noszą mnie,ubierają... a ja chciałbym aby mamusia mnie teraz przytuliła... (Nikodem urodzony przez cc,24.10.13r.,godz.20.20).

Po tym strasznym przeżyciu, jakim było opuszczenie mojego ciepłego domku poznałem nareszcie moją mamusię. Znowu czule do mnie mówiła, do swego serduszka mnie przytuliła. Nawiązaliśmy niesamowitą więź... pierwszy raz poczułem mamy pierś.

 

Kochana mamusiu,podpowiem Ci teraz czego potrzebuje:

 

- CZAS, potrzebuje go aby poznać świat,ludzi

- MAMY I TATY,teraz tylko was potrzebuje i mojej siostrzyczki.Ty mamusiu pamiętaj! Nie denerwuj się - ja to odczuwam. Jak jesteś smutna, to i ja jestem. Kiedy ty jesteś zadowolona to ja jestem SZCZĘŚLIWY! Chcę aby moja rodzina była szczęśliwa:)

- SEN, w brzuszku też dużo sobie spałem - ja uwielbiam to robić. Jest mi to potrzebne do prawidłowego rozwoju. Najlepiej było spać w brzuszku, teraz potrzebuje przytulnego i ciepłego łóżeczka.

- JEDZENIE, nie jestem wybredny:) twoje mleczko mamuś jest pyszniutkie:)

- SPOKÓJ i CISZA - muszę dojść do siebie. Odwiedziny rodziny przełożymy na późniejszy termin. Mniej hałasu, mniej światła a więcej miłości i czułości.

- MÓW DO MNIE, myślisz,że nie warto nic mówić? Bo jestem za mały? Bo nie rozumiem? Nic bardziej mylnego. Mów mamusiu, bo uwielbiam twój głos. Śpiewaj mi, jak to robiłaś kiedy byłem w brzuszku:)

- UBRANKA tylko miękkie i wygodne. Nie muszę być ubrany "modnie". Lepiej mi, gdy jest wygodnie.

- PIELUSZKI, aby były mięciutkie i zawsze suchutkie. Dbaj o moją skórę, ale nie przesadzaj z ilością kosmetyków - im mniej tym lepiej

- KĄPIEL I MASAŻE - po proszę codziennie;) będę czyściutki i zrelaksowany

- DOBRE RADY, babci, cioci itd... pamiętajcie Wy decydujecie - jesteście rodzicami

 

Basia

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021