Jak udostępniać wpisy poprzez kanał RSS w systemie blogowym Blogspot? Przeczytaj jak to zrobić!

W jaki sposób najlepiej zarządzać ustawieniami własnego kanału Rss?
Co jest bardziej korzystne: wyświetlanie wpisów poprzez kanały Rss w całości czy w skróconej wersji? Gdzie szukać ustawień kanału RSS na Blogspot?
O tym się dowiesz z naszego artykułu:)

Czytniki RSS lub agregatory treści zazwyczaj wyświetlają wpisy udostępnione przez kanały RSS w ten sposób w jaki Autorzy bloga sami zdecydują.
Dlatego warto wiedzieć w jaki sposób się posługiwać tymi ustawieniami.

Dzięki temu, że Blogerka lub Bloger udostępnia wpisy poprzez kanal RSS, docierają one do większej liczby czytelników. Poza tym blog jest lepiej pozycjonowany w wyszukiwarce Google.

W zależności od celów, którymi kieruje się Autorka/Autor blogu należy przemyśleć czy udostępniać wpisy w całości czy skrócone, zastanowić się co będzie bardziej korzystne w indywidualnym przypadku Blogerki lub Blogera.

 

1. W przypadku kiedy chcemy, aby treści oraz komunikaty przez nas publikowane dotarły do większej liczby czytelników i były w całości przeczytane, możemy udostępnić pełny wpis.

 

2. Jeżeli zależy nam na sprowadzeniu ruchu bezpośrednio na blog i ważne są statystyki, wówczas możemy skrócić wpis i odsyłać do przeczytania całości na swoją stronę.

Powyższe zmiany możemy zmieniać w ustawieniach własnego blogu.

Jak zmienić ustawienia kanałów RSS na blogu w Blogspot (szczegółowa instrukcja)
 

  1. Wejdź w Ustawienia swojego bloga na Blogspot.
  2. Na samym końcu listy wybierz Inne

kanał rss blogspot

3. Po otworzeniu zakładki Inne na samej górze zobaczysz Kanał witryny. To są właśnie ustawienia kanału RSS Twojego bloga! Zmień ustawienia według własnych potrzeb. Przy każdej funkcji znajdziesz znak zapytania, po najechaniu na niego kursorem poznasz podpowedzi i wytłumaczenia poszczególnych propozycji.

jak znaleźć kanal rss bloga na blogspot

Mamy nadzieję, że artykuł Wam się przyda!

Macie więcej pytań? Piszcie je w komentarzach lub wysyłajcie na adres redakcji, będzie nam bardzo miło:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021