Historia wyboru imienia dla Janka

Z moim mężem Jarkiem poznaliśmy się 13.09.2009 roku. Akurat przeprowadziłam się do Warszawy. On już w niej mieszkał od kilku lat. Poznaliśmy się w mieszkaniu, które właśnie miałam wynajmować. Po kilku miesiącach zaczęliśmy się spotykać, rozmawiać na mniej i bardziej poważne tematy. Jednym z tych tematów były imiona dla dzieci. Ustaliliśmy 2, których trzymaliśmy się do samego końca - Janek albo Marcel, po dziadkach, (imiona dla dziewczynek też zostały wtedy wybrane).

Kiedy zaszłam w ciążę nikomu nie chcieliśmy zdradzić wybranych przez nas imion, nawet przyszłym dziadkom:). Nie chcieliśmy presji, przekonywania nas do jednego lub drugiego imienia. Czuliśmy, że musimy zobaczyć malucha, aby podjąć decyzję.

2.09.- 2 tygodnie przed terminem, trafiliśmy do szpitala. Zaczęło się! Była dopiero 8 rano więc myśleliśmy, że do wieczora będzie już po wszystkim. Nasz syn nas zaskoczył. Czekał z narodzinami do piątku- 13-stego:) Spojrzeliśmy na niego, jego kolor oczu. Postanowiliśmy, że jeśli będą niebieskie będzie się nazywał Marcel, a jeśli brązowe - Jan.

Niestety światło nie było zbyt jasne, a mały po chwili musiał trafić do inkubatora, więc z decyzją musieliśmy poczekać do następnego dnia. Rano nadal się wahaliśmy jak dać mu na imię. Janek-ładnie i klasycznie,  Marcel - oryginalnie i wyjątkowo. W tym momencie zapomnieliśmy o kolorze  jego oczu:) Szukaliśmy argumentów, dyskutowaliśmy i nic. Nie umieliśmy podjąć decyzji:)

W związku z powyższym zdecydowaliśmy zdać się na los. Na dwóch karteczkach napisałam oba imiona. Mąż wymieszał je. Jedna kartka wylądowała w prawej, druga w lewej ręce. Ja wybierałam. Wybrałam Janka:). Jak się później okazało, 13.09 wypadały nawet imieniny Jana, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy. Także z perspektywy czasu uważamy, że mały wiedział, co robi rodząc się 2 tygodnie szybciej i czekając z pojawieniem się na świecie chwilę po północy.

Dodatkowo fajnie możemy się teraz podpisywać na kartkach świątecznych, urodzinowych - Justyna, Jarek i Janek.

 

Autorka: Justyna

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam