Historia wyboru imienia dla Janka

Z moim mężem Jarkiem poznaliśmy się 13.09.2009 roku. Akurat przeprowadziłam się do Warszawy. On już w niej mieszkał od kilku lat. Poznaliśmy się w mieszkaniu, które właśnie miałam wynajmować. Po kilku miesiącach zaczęliśmy się spotykać, rozmawiać na mniej i bardziej poważne tematy. Jednym z tych tematów były imiona dla dzieci. Ustaliliśmy 2, których trzymaliśmy się do samego końca - Janek albo Marcel, po dziadkach, (imiona dla dziewczynek też zostały wtedy wybrane).

Kiedy zaszłam w ciążę nikomu nie chcieliśmy zdradzić wybranych przez nas imion, nawet przyszłym dziadkom:). Nie chcieliśmy presji, przekonywania nas do jednego lub drugiego imienia. Czuliśmy, że musimy zobaczyć malucha, aby podjąć decyzję.

2.09.- 2 tygodnie przed terminem, trafiliśmy do szpitala. Zaczęło się! Była dopiero 8 rano więc myśleliśmy, że do wieczora będzie już po wszystkim. Nasz syn nas zaskoczył. Czekał z narodzinami do piątku- 13-stego:) Spojrzeliśmy na niego, jego kolor oczu. Postanowiliśmy, że jeśli będą niebieskie będzie się nazywał Marcel, a jeśli brązowe - Jan.

Niestety światło nie było zbyt jasne, a mały po chwili musiał trafić do inkubatora, więc z decyzją musieliśmy poczekać do następnego dnia. Rano nadal się wahaliśmy jak dać mu na imię. Janek-ładnie i klasycznie,  Marcel - oryginalnie i wyjątkowo. W tym momencie zapomnieliśmy o kolorze  jego oczu:) Szukaliśmy argumentów, dyskutowaliśmy i nic. Nie umieliśmy podjąć decyzji:)

W związku z powyższym zdecydowaliśmy zdać się na los. Na dwóch karteczkach napisałam oba imiona. Mąż wymieszał je. Jedna kartka wylądowała w prawej, druga w lewej ręce. Ja wybierałam. Wybrałam Janka:). Jak się później okazało, 13.09 wypadały nawet imieniny Jana, o czym wcześniej nie wiedzieliśmy. Także z perspektywy czasu uważamy, że mały wiedział, co robi rodząc się 2 tygodnie szybciej i czekając z pojawieniem się na świecie chwilę po północy.

Dodatkowo fajnie możemy się teraz podpisywać na kartkach świątecznych, urodzinowych - Justyna, Jarek i Janek.

 

Autorka: Justyna

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Komunijne propozycje - szablony do ciastek

Ciasteczka z dusza, 13.04.2024

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024