Historia imienia - Jeremi

Może nietypowo, a może po prostu nie trafiłam jeszcze na swojego rówieśnika zakochanego w "Kabarecie Starszych Panów", ale ja uwielbiam ich piosenki kabaretowe do tego stopnia, że prezentację maturalną pisałam właśnie o nich.

Spośród dwóch panów - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, zawsze wolałam Jeremiego Przyborę i jego wybitne teksty, ale nie tylko w piosenkach, czy skeczach, również w książkach...

Nie jestem przesadnie sentymentalna, nie wzruszam się łatwo, jednak teksty tego człowieka - tego Wielkiego Człowieka sprawiają, że w jednej chwili szklą mi się oczy ze wzruszenia, żeby za chwilę płakać ze śmiechu. Któż nie zna piosenek "Starsi Panowie", czy "Piosenka jest dobra na wszystko"? A to tylko mała próbka możliwości Jeremiego Przybory.

Jednak będąc w pierwszych tygodniach ciąży miałam ogromną nadzieję, że urodzę córeczkę. Imienia dla chłopca zupełnie nie brałam pod uwagę. Kiedy okazało się, że to jednak mały mężczyzna zaczęły się schody i nerwowe wertowanie kalendarza. "Jeremi" zupełnie wypadł mi z głowy.

Kiedy wzięłam książkę, którą uwielbiam - "Przymknięte oko opaczności" - nie miałam wątpliwości - mój syn będzie miał na imię Jeremi! Pozostało przekonać męża do mojego wyboru, który nie bez oporów, po dłuższej chwili zgodził się na to piękne imię.

Okazało się, że "Jeremi z natury wyprzedza swoją epokę, i to sprawia, że często ma opinię *oryginała, fantasty i idealisty*. Na szczęście większość Jeremich ratuje to, że są towarzyscy i potrafią każdego zabawić, a wraz ze sobą wnoszą powiew szerokiego świata.", a także to że pasuje do znaku Panny, spod którego jest mój syn, wszystko stało się jasne.

Strasznie spodobało mi się również zdrobnienie tego imienia "Jeremiś", który w rezultacie dał "Misia", mojego małego, wiecznie uśmiechniętego Małego Misia :)

Wierzę w to, że imię ma ogromny wpływ na życie człowieka. Dlatego jego wybór wcale nie był łatwy. Życiorys i twórczość Jeremiego Przybory przesądziły o wyborze imienia dla pierworodnego, bo wierzę i mam ogromną nadzieję, że część tego talentu przeniknie wraz z tym pięknym i męskim imieniem.

 

Autorka: Magda Fryń

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam