Historia imienia - Jeremi

Może nietypowo, a może po prostu nie trafiłam jeszcze na swojego rówieśnika zakochanego w "Kabarecie Starszych Panów", ale ja uwielbiam ich piosenki kabaretowe do tego stopnia, że prezentację maturalną pisałam właśnie o nich.

Spośród dwóch panów - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, zawsze wolałam Jeremiego Przyborę i jego wybitne teksty, ale nie tylko w piosenkach, czy skeczach, również w książkach...

Nie jestem przesadnie sentymentalna, nie wzruszam się łatwo, jednak teksty tego człowieka - tego Wielkiego Człowieka sprawiają, że w jednej chwili szklą mi się oczy ze wzruszenia, żeby za chwilę płakać ze śmiechu. Któż nie zna piosenek "Starsi Panowie", czy "Piosenka jest dobra na wszystko"? A to tylko mała próbka możliwości Jeremiego Przybory.

Jednak będąc w pierwszych tygodniach ciąży miałam ogromną nadzieję, że urodzę córeczkę. Imienia dla chłopca zupełnie nie brałam pod uwagę. Kiedy okazało się, że to jednak mały mężczyzna zaczęły się schody i nerwowe wertowanie kalendarza. "Jeremi" zupełnie wypadł mi z głowy.

Kiedy wzięłam książkę, którą uwielbiam - "Przymknięte oko opaczności" - nie miałam wątpliwości - mój syn będzie miał na imię Jeremi! Pozostało przekonać męża do mojego wyboru, który nie bez oporów, po dłuższej chwili zgodził się na to piękne imię.

Okazało się, że "Jeremi z natury wyprzedza swoją epokę, i to sprawia, że często ma opinię *oryginała, fantasty i idealisty*. Na szczęście większość Jeremich ratuje to, że są towarzyscy i potrafią każdego zabawić, a wraz ze sobą wnoszą powiew szerokiego świata.", a także to że pasuje do znaku Panny, spod którego jest mój syn, wszystko stało się jasne.

Strasznie spodobało mi się również zdrobnienie tego imienia "Jeremiś", który w rezultacie dał "Misia", mojego małego, wiecznie uśmiechniętego Małego Misia :)

Wierzę w to, że imię ma ogromny wpływ na życie człowieka. Dlatego jego wybór wcale nie był łatwy. Życiorys i twórczość Jeremiego Przybory przesądziły o wyborze imienia dla pierworodnego, bo wierzę i mam ogromną nadzieję, że część tego talentu przeniknie wraz z tym pięknym i męskim imieniem.

 

Autorka: Magda Fryń

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Ile kosztuje pocisk do Glocka?

MarysiaB, 02.04.2024

Jak zrobić drzewko świąteczne na pniu?

Katarzyna Mróz, 02.04.2024