Hektor!

Historia imienia mojego kochanego Hektora jest dziwna. Zacznijmy od tego, że miał on mieć na imię Ernesto (jak planowałam latami) :) Mój mąż doskonale o tym wiedział na długo przed ślubem i nigdy nie miał nic przeciwko, dopóty dopóki nie okazało się, że jestem w ciąży :)

Wtedy nagle zaczęły się problemy...wywody pokroju: "skrzywdzisz to dziecko", "ja do tego nie dopuszczę", "nie Ty będziesz decydować" etc. Byłam NIEUGIĘTA!.....do 8-ego miesiąca :)

Hormony zrobiły swoje, trafił się gorszy dzień albo nie wiem co.. Wydrukowałam wszystkie imiona męskie (setki imion). Jedną kopię wręczyłam mężowi, drugą miałam dla siebie. Stanowczym głosem powiedziałam do męża: "wybierz 10 imion, które Ci się najbardziej podobają, wypisz na kartce, a kartkę zostaw na ławie". Ja zrobiłam dokładnie to samo (za wyjątkiem zostawienia kartki na ławie :) ).

Okazało się, że spośród setek imion, na obydwu kartkach widniało tyko jedno powtarzające się imię - Hektor! :) No i tak oto w naszym życiu, w maju tego roku pojawił się Pan Hektor :)

Z innej strony - obydwoje z mężem prowadzimy Klub Sportów Walki, jesteśmy trenerami. Jako że, Hektor był najwaleczniejszym bohaterem trojańskim, imię to natychmiastowo przypadło nam do gustu! Już na USG ręce trzymał w gardzie, jak na zdjęciu  (to nie żaden fotomontaż).

W wieku 20 dni dostał honorowy certyfikat Światowej Organizacji Karate Kyokushin 10 kyu (pomarańczowy pas). Nie odbiegamy od większości ludzi. Nadeszła moda na powrót do starych imion typu Franek, Zosia, Jan - my po prostu sięgnęliśmy trochę dalej wstecz :)

 

Autorka: Beata Surmacz

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam