Dziś Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Czy wiesz jak się nazywa najnowsza książka z serii Basia?

Witajcie!

Czy wiecie, że dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci? Dzień ten jest ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika, a tym samym wspierania czytania przez najmłodszych.

 

Życzymy wszystkim dzieciom by miały do czynienia z książkami, które pobudzają ich wyobraźnię, skłaniają do działania, cieszą, czasem smucą, a przede wszystkim fundują świetną zabawę.

 

Z tej okazji przypominamy nowość wydawniczą, której patronem medialnym jesteśmy:

Basia i urodziny w muzeum
Autorka Zofia Stanecka. Ilustracje Marianna Oklejak

 

Fragment książki:

 

„Anielka zaprosiła Basię i Janka na urodziny. I to nie byle gdzie! Do muzeum (…)” – tak rozpoczyna się historia wizyty Basi w Muzeum Narodowym. Czy wiecie, co wydarzyło się dalej? Czy przyjaciele spotkali dzielnych rycerzy i piękne księżniczki? A może sami się nimi stali? Henniny, chaperony to tylko niektóre niebywałe przedmioty z którymi do czynienia mieli Basia, Janek i pozostali goście. Przenieście się razem z Basią do urodzinowej krainy pełnej przygód i zagadek, zobaczcie jak rezolutna Basia prezentowała się jako księżniczka. Warto również przekonać się, jak na rysunkach Marianny Oklejak znane obrazy nabrały nowego wyglądu. Najnowszy tom z serii „Basia” został przygotowany we współpracy z Muzeum Narodowym w Warszawie.


Wygraj książkę lub kup z rabatem

 

Skorzystaj z okazji i wygraj książkę "Basia w museum" biorąc udział w naszym konkursie:

www.blogimam.pl/gra-memory

lub skorzystaj z rabatu przygotowanego z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w Księgarniach Świat Książki tytuły z serii Basia są dostępne z 25% rabatem!


"Soboty z Basią" w Muzeum Narodowym w Warszawie

 

Rodziców z Warszawy 5 kwietnia zapraszamy do Muzeum Narodowego w Warszawie na „Sobotę z Basią” na blok familijnych wydarzeń.

Więcej informacji o wydarzeniach i Basi poznacie na www.basia.com.pl

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam