“Dziecko dzień po dniu” - najnowsza książka Pameli Druckerman. Recenzja. Patronat BlogiMam

Już 24.04.2014 ukaże się kontynuacja bestsellerowej książki Pameli Druckerman “W Paryżu dzieci nie grymaszą”. Jeżeli ją przeczytałaś, spodobała Ci się i dobrze się przy niej bawiłaś - nie czekaj, sięgnij po “Dziecko dzień po dniu. 100 złotych zasad francuskiego wychowania”.

Nie znasz jeszcze tych pozycji? Warto po nie sięgnąć. Nawet jeśli nie czytałaś pierwszej części, możesz bez problemu zacząć od drugiej.


O czym przeczytasz w “Dziecko dzień po dniu”?

 

O życiu. Tak, o życiu z dzieckiem. Autorka jest Amerykanką, jednak mieszka w Paryżu. Nie boi się nowości. To, o czym pisze, to nie porady ekspertów, to nie suche dane statystyczne - pisze o własnym doświadczeniu i o swoich obserwacjach. Dlatego książkę czyta się bardzo dobrze.

Autorka “nie owija w bawełnę”, podpowiada, ale niczego nie narzuca - podoba Ci się jakiś “sposób” - wprowadź go w życie. Nie podoba Ci się? Czytaj dalej, może coś innego przypadnie Ci do gustu.

A na końcu książki znajdziesz kilka przepisów na francuskie przysmaki i przykładowe menu z francuskiego żłobka.

 

Ameryka kontra Francja?

 

Autorka usłyszała wiele słów krytyki po ukazaniu się “W Paryżu dzieci nie grymaszą” - głównie od Amerykanów, którzy zarzucili jej obrażanie amerykańskiego stylu wychowania dzieci, idealizowanie francuskiego, brak obiektywizmu.

Czytając “Dziecko dzień po dniu” nie miałam takiego wrażenia. Autorka pisze po prostu o tym, co sprawdza się w wychowaniu dzieci. Jednak, jak słusznie zauważa, to Amerykanie borykają się z większymi problemami wychowawczymi i społecznymi niż Francuzi.

 

Francuski sposób wychowywania dzieci

 

Dla mnie bliższy jest francuski sposób wychowywania dzieci, gdzie uczy się je dobrych manier, angażuje od najmłodszego w życie rodzinne (jak choćby wspólne przygotowywanie posiłków), a przede wszystkim traktuje jak istotę ludzką, a nie “bezkształtną masę”.

 

“Dziecko dzień po dniu”  zbiór konkretnych porad dla rodziców

 

O książce najkrócej można powiedzieć, że to podsumowanie - zbiór konkretnych porad dla zmęczonych, czasem bezradnych rodziców. Nie ma 100% gwarancji, że wprowadzenie opisanych zasad zadziała i wszystko się zmieni. Warto jednak spróbować, bo która z nas np. nie chciałaby przesypiać całych nocy? A czy nie byłoby miło, gdyby dziecko nie grymasiło przy stole i zjadało… szpinak?

Mnie ta książka urzekła. Czytałam ją zafascynowana i już próbuję niektóre porady wcielić w życie. Najbardziej podoba mi się to, że autorka to taka sama kobieta jak ja - matka, która szuka sposobu na bycie szczęśliwą i na uszczęśliwienie swoich dzieci.

Dziecko dzien po dniu recenzja książki poradnik dla rodziców blogimam

 

O Autorce:

 

Pamela Druckerman to amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami, jak np.: The Wall Street Journal, New York Times, The Washington Post i Marie Claire. Komentatorka w programach telewizyjnych, m.in. Today i Morning Edition. Zadebiutowała w 2007 roku książką “Dlaczego zdradzamy”. Jej największym sukcesem okazała się książka/poradnik: “W Paryżu dzieci nie grymaszą”, która bardzo szybko stała się bestsellerem.

 

Kilka szczegółów o książce:

 

Tytuł: Dziecko dzień po dniu

Tytuł oryginalny: Bébé Day by Day

Autor: Druckerman Pamela

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Data premiery: 2014-04-24

Język wydania: polski

Język oryginału: angielski

 

Gdzie kupić książkę “Dziecko dzień po dniu”?


Wydawnictwa Literackie - ksiażka Pameli Druckerman "Dziecko dzień po dniu".

 

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam