“Dziecko dzień po dniu” - najnowsza książka Pameli Druckerman. Recenzja. Patronat BlogiMam

Już 24.04.2014 ukaże się kontynuacja bestsellerowej książki Pameli Druckerman “W Paryżu dzieci nie grymaszą”. Jeżeli ją przeczytałaś, spodobała Ci się i dobrze się przy niej bawiłaś - nie czekaj, sięgnij po “Dziecko dzień po dniu. 100 złotych zasad francuskiego wychowania”.

Nie znasz jeszcze tych pozycji? Warto po nie sięgnąć. Nawet jeśli nie czytałaś pierwszej części, możesz bez problemu zacząć od drugiej.


O czym przeczytasz w “Dziecko dzień po dniu”?

 

O życiu. Tak, o życiu z dzieckiem. Autorka jest Amerykanką, jednak mieszka w Paryżu. Nie boi się nowości. To, o czym pisze, to nie porady ekspertów, to nie suche dane statystyczne - pisze o własnym doświadczeniu i o swoich obserwacjach. Dlatego książkę czyta się bardzo dobrze.

Autorka “nie owija w bawełnę”, podpowiada, ale niczego nie narzuca - podoba Ci się jakiś “sposób” - wprowadź go w życie. Nie podoba Ci się? Czytaj dalej, może coś innego przypadnie Ci do gustu.

A na końcu książki znajdziesz kilka przepisów na francuskie przysmaki i przykładowe menu z francuskiego żłobka.

 

Ameryka kontra Francja?

 

Autorka usłyszała wiele słów krytyki po ukazaniu się “W Paryżu dzieci nie grymaszą” - głównie od Amerykanów, którzy zarzucili jej obrażanie amerykańskiego stylu wychowania dzieci, idealizowanie francuskiego, brak obiektywizmu.

Czytając “Dziecko dzień po dniu” nie miałam takiego wrażenia. Autorka pisze po prostu o tym, co sprawdza się w wychowaniu dzieci. Jednak, jak słusznie zauważa, to Amerykanie borykają się z większymi problemami wychowawczymi i społecznymi niż Francuzi.

 

Francuski sposób wychowywania dzieci

 

Dla mnie bliższy jest francuski sposób wychowywania dzieci, gdzie uczy się je dobrych manier, angażuje od najmłodszego w życie rodzinne (jak choćby wspólne przygotowywanie posiłków), a przede wszystkim traktuje jak istotę ludzką, a nie “bezkształtną masę”.

 

“Dziecko dzień po dniu”  zbiór konkretnych porad dla rodziców

 

O książce najkrócej można powiedzieć, że to podsumowanie - zbiór konkretnych porad dla zmęczonych, czasem bezradnych rodziców. Nie ma 100% gwarancji, że wprowadzenie opisanych zasad zadziała i wszystko się zmieni. Warto jednak spróbować, bo która z nas np. nie chciałaby przesypiać całych nocy? A czy nie byłoby miło, gdyby dziecko nie grymasiło przy stole i zjadało… szpinak?

Mnie ta książka urzekła. Czytałam ją zafascynowana i już próbuję niektóre porady wcielić w życie. Najbardziej podoba mi się to, że autorka to taka sama kobieta jak ja - matka, która szuka sposobu na bycie szczęśliwą i na uszczęśliwienie swoich dzieci.

Dziecko dzien po dniu recenzja książki poradnik dla rodziców blogimam

 

O Autorce:

 

Pamela Druckerman to amerykańska dziennikarka mieszkająca w Paryżu. Współpracowała z wieloma popularnymi czasopismami, jak np.: The Wall Street Journal, New York Times, The Washington Post i Marie Claire. Komentatorka w programach telewizyjnych, m.in. Today i Morning Edition. Zadebiutowała w 2007 roku książką “Dlaczego zdradzamy”. Jej największym sukcesem okazała się książka/poradnik: “W Paryżu dzieci nie grymaszą”, która bardzo szybko stała się bestsellerem.

 

Kilka szczegółów o książce:

 

Tytuł: Dziecko dzień po dniu

Tytuł oryginalny: Bébé Day by Day

Autor: Druckerman Pamela

Wydawca: Wydawnictwo Literackie

Data premiery: 2014-04-24

Język wydania: polski

Język oryginału: angielski

 

Gdzie kupić książkę “Dziecko dzień po dniu”?


Wydawnictwa Literackie - ksiażka Pameli Druckerman "Dziecko dzień po dniu".

 

Komentarze Facebook

Najnowsze

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jakie są huśtawki dla dzieci?

MarysiaB, 14.07.2024

Czy pchacz szkodzi?

MarysiaB, 13.07.2024

Co to jest koksu 5 gram?

MarysiaB, 12.07.2024

W co się bawić z 4 latkiem?

MarysiaB, 12.07.2024

Kiedy kask ortopedyczny?

MarysiaB, 11.07.2024

Jakie kapcie dla 4 latka?

MarysiaB, 11.07.2024