Dzieci są głośne a ja nie lubię ciszy!

Każdy rodzic wie, że moment ciszy i spokoju jest na wagę złota, ale czy zawsze?

Jestem mamą dwójki cudownych łobuziaków i wiem, że dopiero kiedy śpią ze spokojem mogę delektować się tym cudownym brakiem dźwięków.

Niestety w ciągu dnia cisza jest przerażająca.

Całkiem niedawno mój niespełna roczny synek postanowił wykorzystać fakt, że jego starsza siostra nie zamknęła drzwi od łazienki, Bartuś wymyślił sobie, że wyszczotkuje swojego jedynego ząbka... szczotką do WC.

Uwierzcie mi, że powrót do rzeczywistości po tych kilkunastu sekundach ciszy był naprawdę błyskawiczny. Nie wiedziałam czy mam się śmiać, płakać, krzyczeć czy może robić zdjęcia, po prostu mnie zamurowało.

Na tym nie koniec "kibelkowych" przygód, znów cisza, Amelka nie opuściła deski od toalety i zanim dobiegłam do łazienki, z ubikacji wystawały jedynie dwie wierzgające nogi, a reszta Bartusia sprawdzała temperaturę wody w muszli klozetowej, fuj!

Innym razem najpierw było "bum!", synek wyrzucił kosz na naczynia ze zmywarki, byłam chyba bardzo zajęta bo pomyślałam: "pobawi się i mu się znudzi", po 5 sekundach ciszy oprzytomniałam. Jakież było moje zdziwienie kiedy nie zastałam chłopczyka w kuchni, na szczęście po chwili go usłyszałam, siedział w zmywarce i kręcił wiatraczkiem.

Kochani rodzice, czy lubicie ciszę? Ja z absolutną pewnością stwierdzam, że nie lubię!

Agnieszka Karwan, www.szydelkogagusi.blogspot.com

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam