Czytamy z dziećmi: “Uśmiech dla żabki” - o niezwykłej mocy szczerego uśmiechu

Czytamy naszej córce od kiedy była niemowlaczkiem.

Teraz czytamy “razem”, tzn. mama albo tata czyta, a ona ogląda obrazki.

Od zawsze lubiła książeczki. A my lubimy te wspólne chwile wieczorem, kiedy kładziemy się razem w łóżku, przytulamy i czytamy.

Tym razem w nasze ręce trafiła dość nowa książeczka: “Uśmiech dla żabki” wydawnictwa Ezop. Autorem pełnych ciepła tekstów jest Przemysław Wechterowicz, przecudne ilustracje przygotowała Emilia Dziubak.

Opowieść jest w miarę krótka, w sam raz dla 2,5 - 3 letniego dziecka. Z przyjemnością ją także przeczytają starsze dzieci, same lub z pomocą rodziców.

Prosty przekaz - o tym, jak ważny jest szczery uśmiech w naszym życiu - dzieci łatwo rozumieją, a dorośli czytając, przypominają sobie o jego magicznej mocy.

Książeczkę czyta się bardzo dobrze, a ładne ilustracje przykuwają uwagę najmłodszych. Przyznam, że we trójkę z zachwytem oglądaliśmy magiczne ilustracje.

uśmiech dla żabki recenzja

uśmiech dla żabki recenzja

uśmiech dla żabki recenzja

uśmiech dla żabki recenzja

 

Po przeczytaniu warto jeszcze chwilkę porozmawiać o życzliwości, smutku i radości. U nas pojawiły się bardzo ciekawe stwierdzenia :).

Krótko o książce:

Autor: Przemysław Wechterowicz

Opracowanie graficzne: Emilia Dziubak

Format: 250 x 250 mm, 36 stron

Oprawa: twarda

Wydawnictwo: EZOP Agencja Edytorska

Gdzie można kupić?

M.in. na stronie wydawnictwa: Ezop.com.pl - Uśmiech dla Żabki i inne książki.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam