Czytamy z dziećmi - “Basia i urodziny w muzeum” - najnowsza książeczka z serii “Basia”

Niedawno do naszego domu zawitała mała dziewczynka, sympatyczna przedszkolanka o silnym charakterze.

O kim mowa? Tak, to ”Basia”.

Już dawno spotkałam się z tą serią, jednak uznałam, że córa jeszcze nie zrozumiałaby jej treści. Teraz okazało się, że “Basia” jest w sam raz - córka jest w przedszkolu, jak Basia, i często znajduje się w podobnych sytuacjach.

Przygody głównej bohaterki pomagają dzieciom poszerzyć wiedzę, ale też pomagają zrozumieć otaczający je świat (np. zachowania dorosłych), uczą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. I nie jest to wcale “inny” świat - to jest świat bliski i codzienny - prawdziwy. Moja córka często komentuje: "A wiesz, ja też byłam.... ja też miałam..." :)

Najnowsza książeczka z serii “Basia”, którą patronatem medialnym objął nasz serwis BlogiMam, nosi tytuł “Basia i urodziny w muzeum”.

Basia i urodziny w muzeum recenzja książki na blogach

recenzja książki z serii Basia Egmont

Basia i urodziny w muzeum recenzja

Pewnego dnia Anielka zaprasza Basię i Janka na swoje urodziny dla księżniczek i rycerzy…. do muzeum! Basia jeszcze nigdy nie była na takich urodzinach i nie bardzo wie, czego się spodziewać. Okazuje się, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie to wydarzenie. Spotkało ją wiele niespodzianek i dużo się nauczyła - np., że nie wolno ślizgać się po marmurowych, ogromnych korytarzach muzeum; dlaczego księżniczki nie miały swoich niedźwiedzi? i że można zrobić nakrycie głowy dla rycerzy … z rajstop? Urodziny były udane, a Basia jak zwykle nas oczarowała.

“Basia” podbiła nasze serca. Zdecydowanie musimy uznać ją za jedną z lepszych pozycji w naszej biblioteczce. Nasze chwile z Basią są zawsze udane.

Polecamy te książeczki i już czekamy na następne.

Kilka szczegółów o najnowszej “Basi”:

Autor: Stanecka Zofia, Oklejak Marianna

Wydawca: Egmont Polska Sp. z o.o.

Okładka: twarda

Data premiery: 2014-03-19

Gdzie można kupić najnowszą (a także poprzednie) “Basię”?

Na stronie Wydawnictwa Egmont: poznaj wszystkie książeczki z serii Basia

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam