Czytamy z dziećmi - “Basia i urodziny w muzeum” - najnowsza książeczka z serii “Basia”

Niedawno do naszego domu zawitała mała dziewczynka, sympatyczna przedszkolanka o silnym charakterze.

O kim mowa? Tak, to ”Basia”.

Już dawno spotkałam się z tą serią, jednak uznałam, że córa jeszcze nie zrozumiałaby jej treści. Teraz okazało się, że “Basia” jest w sam raz - córka jest w przedszkolu, jak Basia, i często znajduje się w podobnych sytuacjach.

Przygody głównej bohaterki pomagają dzieciom poszerzyć wiedzę, ale też pomagają zrozumieć otaczający je świat (np. zachowania dorosłych), uczą, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. I nie jest to wcale “inny” świat - to jest świat bliski i codzienny - prawdziwy. Moja córka często komentuje: "A wiesz, ja też byłam.... ja też miałam..." :)

Najnowsza książeczka z serii “Basia”, którą patronatem medialnym objął nasz serwis BlogiMam, nosi tytuł “Basia i urodziny w muzeum”.

Basia i urodziny w muzeum recenzja książki na blogach

recenzja książki z serii Basia Egmont

Basia i urodziny w muzeum recenzja

Pewnego dnia Anielka zaprasza Basię i Janka na swoje urodziny dla księżniczek i rycerzy…. do muzeum! Basia jeszcze nigdy nie była na takich urodzinach i nie bardzo wie, czego się spodziewać. Okazuje się, że zupełnie inaczej wyobrażała sobie to wydarzenie. Spotkało ją wiele niespodzianek i dużo się nauczyła - np., że nie wolno ślizgać się po marmurowych, ogromnych korytarzach muzeum; dlaczego księżniczki nie miały swoich niedźwiedzi? i że można zrobić nakrycie głowy dla rycerzy … z rajstop? Urodziny były udane, a Basia jak zwykle nas oczarowała.

“Basia” podbiła nasze serca. Zdecydowanie musimy uznać ją za jedną z lepszych pozycji w naszej biblioteczce. Nasze chwile z Basią są zawsze udane.

Polecamy te książeczki i już czekamy na następne.

Kilka szczegółów o najnowszej “Basi”:

Autor: Stanecka Zofia, Oklejak Marianna

Wydawca: Egmont Polska Sp. z o.o.

Okładka: twarda

Data premiery: 2014-03-19

Gdzie można kupić najnowszą (a także poprzednie) “Basię”?

Na stronie Wydawnictwa Egmont: poznaj wszystkie książeczki z serii Basia

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam