Czytam i główkuję - nowa seria książek dla dzieci w wieku 4-9 lat. Wydawnictwo Egmont

14 września 2016 roku nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się trzypoziomowa seria Czytam i główkuję dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Seria łączy pięknie zilustrowane opowiadania wybitnych pisarzy dziecięcych z zagadkami i łamigłówkami wspomagającymi logiczne myślenie.

Seria podzielona jest na 3 poziomy. W każdym z nich są różni bohaterowie, dużo ciekawych i wesołych historii do przeczytania, zagadek i łamigłówek.

Pierwszy poziom jest przeznaczony dla dzieci w wieku 4–5 lat. Bohaterem książek jest stworzony przez Wojciecha Widłaka król Gromoryk, który nieustannie wpada w tarapaty. Dopełnieniem historii o komicznych przygodach władcy są łamigłówki i zadania logiczne rozwijające umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Do książek z poziomu drugiego, przeznaczonych dla dzieci w wieku 5–7 lat, ich autorka Zofia Stanecka zaprosiła Fryderyka Epsilona Dwudziestego z planety Pedanteria. Fryderyk, w skrócie zwany Fredkiem, trafia na Ziemię, gdzie poznaje Jagodę i jej dwóch braci. Dopełnieniem przygód dzieci i kosmity są przezabawne zagadki i łamigłówki.

Na poziomie trzecim szaleje siedem Szczurków, które stworzył Rafał Witek. Uczestnicząc w przygodach tej grupy przyjaciół, dzieci 7–8-letnie, dzięki szalonym zagadkom i łamigłówkom, mogą rozwijać swoje umiejętności szkolne.

Mój syn ma 8 lat więc wybraliśmy książki odpowiednie do jego wieku. Każde zadanie, które jest do wykonania poprzedzone jest ciekawą historią, którą większe dziecko może przeczytać samodzielnie. Przy okazji jest to świetny trening czytania:)

Ilustracje są bardzo ładne i przystępne w zrozumieniu. Zadania są przedstawione w taki sposób, że nawet dorosła osobą dołącza się i zaczyna z przyjemnością główkować. Jest to świetny i kreatywny sposób na spędzenie wspólnego rodzinnego czasu, jednocześnie z korzyścią dla rozwoju dziecka:)

Książki z serii Czytam i Główkuję uczą: logicznego myślenia, kreatywnego podejścia w rozwiązywaniu zadań, wyciąganiu wniosków, rozwijają analityczne myślenie, a także dają wiarę we własne możliwośći.

Polecamy, bo warto rozwijać dziecko od najmłodszych lat:)

Książki możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Egmont: >tutaj<.

szczyrki wchodzą na antenę

logiczne książki dla dzieci Egmont

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam