Czy można spojrzeć bakterii w oczy? - warsztaty mikrobiologiczne. Nowohucki Uniwersytet Dzieci

"Czy można spojrzeć bakterii w oczy?" - warsztaty mikrobiologiczne, podczas których dzieci nauczą się, jak założyć własną hodowlę bakterii. Obejrzą również hodowle będące podstawą do badań laboratoryjnych przeprowadzanych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Dowiedzą się także, dlaczego niektóre bakterie są złe a inne dobre dla człowieka i czy możliwe jest ich zupełne wyeliminowanie z naszego życia.

Zajęcia poprowadzi Karina Adamowicz z Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ.

Zajęcia prowadzone są w II grupach: 4,5 – 6 i 7-10 lat.

Grupa I – 10.00 Grupa II – 11.15, 11 kwietnia 2015 – sala 006 budynku A NCK .

Cena biletu to 25 zł do nabycia w kasie NCK.

Zapisy przyjmujemy przez formularz internetowy dostępny pod: www.nowohuckiuniwersytetdzieci.pl/www.nowohuckiuniwersytetdzieci.pl

O Nowohuckim Uniwersytecie Dzieci

Nowohucki Uniwersytet Dzieci jest wyprawą do świata nauki z wykładowcami najlepszych krakowskich uczelni wyższych w roli przewodników! „Studenci” poznają zagadki świata przyrody podane w atrakcyjnej formie, dostosowanej do dziecięcej percepcji, nauczą się konstruowania i programowania samodzielnie zbudowanych robotów. Zajęcia prowadzone są metodami opartymi na doświadczeniach, stymulującymi samodzielne wyciąganie wniosków z zaobserwowanych reakcji, przy jednoczesnym założeniu, że najlepszą metodą nauki jest zabawa. Nowohucki Uniwersytet Dzieci działa w strukturach Nowohuckiego Centrum Kultury i posiada dwa Wydziały: Przyrodniczy i Robotyki.

Komentarze Facebook

Najnowsze

Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry
Magdalena.Siry

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam