Cwaniak. Część 2. Konkurs z Limango: "Moja wigilijna opowieść"

Powrót do domu był szary, głupi i beznadziejny. Jechali w samochodzie taty Hani i choć razem, to jednak nie do końca. Brakowało tego trzeciego – taty małego Jasia. Był. Gdzieś. Ale nie z nimi.

Choć uderzenie było mocne, przeżyli wszyscy. Rodzącą mamę do szpitala zawiozła karetka. Tata został w zmiażdżonym samochodzie. Wyciągnięto go zaraz po Hani i zawieziono na ostry dyżur. Choć minął już prawie miesiąc – wciąż tam był. Spał. Ale żył. Po cichu. Z dala od Jasia.

Nadchodziły święta. Święta, które miały być radośniejsze od poprzednich. Wcale nie były. Wciąż kogoś brakowało. Nie było taty. Nawet nie wiedział, że ma syna. Wciąż spał. Lekarze kręcili głowami. Bali się czy w ogóle się obudzi. Medycyna znała przecież takie przypadki …

- Maaaamo, a dlaciego Ty jeśteś śmutna?

- Nie jestem. Wydaje Ci się synku.

- Nieplawda! Widziałem jak płacieś.

- Ohh, przypomniało mi się coś smutnego. Ale to już przeszłość. Nie warto rozpamiętywać.

- Ale cio? Czy to cioś złego? Maaaamuuuusiu, przecieś jeśt Wigilia. Ziawsze mi powtaziaś, że jak w święta tak ciaaaały rok. Nie mozieś płakać!

- Wiesz synku? Ten dzień jest dla mnie ogromnie ważny. To dzień, którego nigdy w życiu nie zapomnę. To bardzo magiczny i wyjątkowy czas. Kiedyś w to nie wierzyłam.

- Dlaciego mamusiu?

- A no widzisz synku. Dorośli już tak mają. Zapominają o tym co ważne. Wciąż gdzieś się śpieszymy, denerwujemy. To nie powinno tak być. Odkąd jesteś na świecie, każde święta są dla mnie najpiękniejszymi chwilami w całym życiu. I nie chodzi tu o dobry barszczyk czy prezenty. Jesteś moim światem.

- Światem? Głupoty gadaś mamusiu. Świat jest duzi, a ja jestem przecieś malutki.

- To takie porównanie, wiesz kochanie? To znaczy, że jesteś dla mnie największym prezentem. Największym i najcenniejszym.

- A tatuś?

- Tatuś …

Trzasnęły drzwi. Zza framugi nieśmiało wyłoniły się zielone gałązki. Zaraz po nich pień drzewka, a po nim …

- T AAAAAATUUUUUŚ! – krzyknął Jaś i z wielkim impetem rzucił się w uśmiechniętego ojca.

- Jesteś juź. Pociesiś mamusie bo ona płacie i gada od zieczy. Mówi, że jeśtem jej światem czy czymś takim.

- Bo jesteś – zawyrokował uchachany Antek.

- Ja juź nić was nie rozumiem. Nić a nić – podsumował Janek i zabrał się za przyjemniejsze zajęcie. Ciągnięcie kota Felka za ogon.

- Dobrze, że już wróciłeś kochanie. Martwiłam się. Długo cię nie było.Za długo.

- Eeee tam. Szukałem najpiękniejszej na straganie choinki. Ba, najpiękniejszej na świecie. I chyba znalazłem. Popatrz jaka cudowna. Zabierajmy się za jej strojenie. Ale teraz! Już prawie południe. Do Wigilii zostało parę godzin. Już, już, już.

- Kocham Cię… Kocham ten dzień. To najpiękniejszy dzień w moim życiu. - Wiem, wiem. – Antek wydawał się być znudzony – Przecież całe życie potrafiłem kombinować. Wiedziałem kiedy się obudzić. Specjalnie czekałem do świąt. Poza tym – wyspałem się za wszystkie czasy – żartował Tosiek.

- A idźże!!! – Hania zdzieliła męża ścierką.

Po czym … mocno wtuliła się w jego kurtkę. Nie mogła być już bardziej szczęśliwa. Bardziej się nie dało. Nie, to niemożliwe!

W wigilię dwa tysiące dziesiątego roku, Antek wrócił do nich. Do domu. W wigilię dwa tysiące dziesiątego roku rozpoczęli swoje nowe życie. Razem. Wszyscy.

 

Autorka: Maria Anna Brzegowy, www.MBrzegowy.blogspot.com

Ta historia bierze udział w konkursie z Limango:  "Moja wigilijna opowieść". Poznaj szczegóły  konkursu (klinknij tutaj) i przyślij do nas swoją magiczną opowieść! Konkurs z Limango: 9.12 - 22.12.2013, ogłoszenie wyników 23.12.2013

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam