Chcemy mieć dziecko. Przeczytaj od czego zacząć? Ani słowa o seksie!

Wiele par zastanawia się kiedy nadchodzi właściwy czas na starania o dziecko.

 

Najlepszy wiek na zajście w ciążę

 

Dla kobiety – biologicznie najlepszy czas na pierwsze dziecko wypada między 18 a 28 rokiem życia. Panowie mają o wiele więcej czasu (właściwie nie są ograniczeni czasowo). Jednak sama biologia to nie wszystko.

 

Zdrowie psychiczne przyszłych rodziców

 

Niezmiernie istotna jest psychika zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Czy oboje są gotowi powitać na świecie nowe życie i wziąć za nie pełną odpowiedzialność? Tak ważna decyzja musi zapaść świadomie, a nie np. pod wpływem środowiska czy najbliższej rodziny.

 

Wspólna decyzja planowania ciąży

 

Decyzja starania się o dziecko nie może zostać podjęta przez jedną osobę – powinno to być starannie przemyślane przez oboje przyszłych rodziców.

Jeśli jedno bardzo chce i wpłynie na decyzję drugiego – konsekwencje mogą być bardzo poważne: kłótnie i rozżalenie mogą w końcu doprowadzić do rozpadu związku.

 

Kariera czy dziecko?

 

Zaczyna się także zastanawianie, czy to właściwy czas ze względu na karierę zawodową i finanse.

Czy chce się w jakimś sensie poświęcić swoje życie zawodowe dla dziecka? Czy stać nas będzie na zapewnienie mu godnego życia? By niczego mu nie brakowało?

 

Decyzja zapadła! Teraz staramy się zajść w ciażę. Czy zawsze się udaje za pierwszym razem?

 

Po przemyśleniu tych wszystkich aspektów i chęci obojga partnerów zaczynają się starania o dziecko. Wbrew pozorom – co potwierdza wiele par – zapłodnienie nie zawsze jest prostą sprawą.

Jak wiadomo, najważniejszą rolę odgrywa cykl owulacyjny kobiety – tzw. dni płodne (chociaż wielu lekarzy twierdzi, że tak naprawdę kobieta może zajść w ciążę w każdym momencie cyklu). Jedni mają więcej szczęścia - nie czekają długo na upragnionego potomka, inni muszą wykazać się ogromną cierpliwością, czasem nawet wspomaganą leczeniem farmakologicznym.

Zdarza się nawet tak, że im bardziej się chce – tym jest trudniej. Nie raz spotkać można opinię, iż dopiero po zaniechaniu usilnych starań, w momencie rezygnacji i odprężenia – udaję się!

Miłość przyszłych rodziców, chęć ich obojga, by posiadać potomstwo i cierpliwość w staraniach są z pewnością najlepszym początkiem do powiększenia rodziny.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Komunijne propozycje - szablony do ciastek

Ciasteczka z dusza, 13.04.2024

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024