Charyzmatyczny Mateusz

Mateusz jest z nami już prawie 4 lata i długo zastanawiałam się przed jego narodzinami nad imieniem. Brałam pod uwagę zabobony, że jakie imię taki charakter albo że powinno się wybrać imię umieszczone w kalendarzu w dniu narodzin i imiona po rodzinie, osobach sławnych itp. Chciałam żeby to imie coś znaczyło. Ostatecznie jednak postanowiłam odłożyć decyzję z braku pomysłu iza dużego nacisku otoczenia.

Przewrotnosć losu sprawiła, że syn mój na świat postanowił się pospieszyć z przyjściem na świat i trafiłam do szpitala.Tam okazało się, że zaraz mnie pokroją, żeby go wydostać.

Gdy usłyszałam jego pierwszy krzyk, nagle tak poprostu przyszło mi do głowy, że powinien być to Mateusz. Tak mi się spodobało, że jak zapytali, jakie imię wpisać to podałam właśnie Mateusz.

Po powrocie do domu jeszcze ciekawszego odkrycia dokonałam. Urodził się w święto trzech króli, które jest nazywane też Objawieniem Pańskim, a jak wpisałam znaczenie imion to okazało się, że imię Mateusz pochodzi od słowa Dar Boży. I już tak zostało w akcie urodzenia.

Po wielku perypetiach i żmudnym dochodzeniu dziecka do wagi wyjścia ze szpitala mam zdrowiótkiego syna Mateusza jako dar Boży. A jeśli chodzi o cechy charakteru, które ludzie przypisują do tego imienia to w przeciągu tych 4 niespełna lat się całkowicie w 100% potwierdziły i mam tu na mysli: dynamizm, pobudliwosć, szybką reakcję, dużą ruchliwość, ciekawość ludzi i ogromne poczucie sprawiedliwości.

Chce pomagać innym. Jest bardzo pewny siebie i ma niesamowicie silny charakter. Może nawet despotyczny. Porażki wywołują w nim gniew, któremu towarzyszą często agresywne wybuchy. Ale jest urodzonym i ponad przeciętnie inteligentnym liderem.

 

Autorka: Katarzyna Szymańska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam