Charyzmatyczny Mateusz

Mateusz jest z nami już prawie 4 lata i długo zastanawiałam się przed jego narodzinami nad imieniem. Brałam pod uwagę zabobony, że jakie imię taki charakter albo że powinno się wybrać imię umieszczone w kalendarzu w dniu narodzin i imiona po rodzinie, osobach sławnych itp. Chciałam żeby to imie coś znaczyło. Ostatecznie jednak postanowiłam odłożyć decyzję z braku pomysłu iza dużego nacisku otoczenia.

Przewrotnosć losu sprawiła, że syn mój na świat postanowił się pospieszyć z przyjściem na świat i trafiłam do szpitala.Tam okazało się, że zaraz mnie pokroją, żeby go wydostać.

Gdy usłyszałam jego pierwszy krzyk, nagle tak poprostu przyszło mi do głowy, że powinien być to Mateusz. Tak mi się spodobało, że jak zapytali, jakie imię wpisać to podałam właśnie Mateusz.

Po powrocie do domu jeszcze ciekawszego odkrycia dokonałam. Urodził się w święto trzech króli, które jest nazywane też Objawieniem Pańskim, a jak wpisałam znaczenie imion to okazało się, że imię Mateusz pochodzi od słowa Dar Boży. I już tak zostało w akcie urodzenia.

Po wielku perypetiach i żmudnym dochodzeniu dziecka do wagi wyjścia ze szpitala mam zdrowiótkiego syna Mateusza jako dar Boży. A jeśli chodzi o cechy charakteru, które ludzie przypisują do tego imienia to w przeciągu tych 4 niespełna lat się całkowicie w 100% potwierdziły i mam tu na mysli: dynamizm, pobudliwosć, szybką reakcję, dużą ruchliwość, ciekawość ludzi i ogromne poczucie sprawiedliwości.

Chce pomagać innym. Jest bardzo pewny siebie i ma niesamowicie silny charakter. Może nawet despotyczny. Porażki wywołują w nim gniew, któremu towarzyszą często agresywne wybuchy. Ale jest urodzonym i ponad przeciętnie inteligentnym liderem.

 

Autorka: Katarzyna Szymańska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Najlepsze koktajle z ananasem + VIDEO

Zielone_koktajle, 22.01.2021

Pokój Dziewczynki :)

Ada, 21.01.2021

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021