Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę. Historia o sile, którą zdobywamy przezwyciężając strach i zdobywając prawdziwych przyjaciół!

Jak nauczyć dziecko nie bać się, być odważnym, pewnym siebie, samodzielnym i dobrze radzić sobie w życiu? Zapewne dla każdego rodzica te zagadnienia są priorytetowe.

Dzieci są różne, niektóre od urodzenia są ciekawskie i przebojowe, a innym trzeba pomóc, umiejętnie i konsekwentnie pokierować, wzmocnić mocne strony i załagodzić strach przed nieznanym.

Z pomocą przychodzą książki, które możemy czytać dziecku i jednocześnie pokazywać na przykładach, że pokonać strach można i wszystko jest możliwe dzięki pracy nad sobą.

Takie właśnie edukacyjne zadanie ma książka "Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę", autorstwa Katarzyny Zychli, ilustracje Ewy Podleś, wydana nakładem Wydawnictwa Skrzat.

Głównym bohaterem jest Bojaczek - uroczy stworek, przypominający myszkę, który wszystkiego się boi. Najchętniej by siedział w kącie w swojej norce i nigdzie nie wychylał noska. Nawiedzają go czas od czasu sny napawające go strachem, w których opuszcza dom i musi komuś pomóc.

Wreszcie przychodzi ten moment i Bojaczek wyrusza w podróż, aby ocalić całą swoją rodzinę.

W książce poruszane są też takie tematy jak rodzinne ciepłe więzi, akceptacja inności, wsparcie bliskich i przyjaciół.

Nowe znajomości Bojaczka pokazują na przykładzie, że nie warto ukrywać się przed całym światem w ciemnej norce. Inaczej nigdy się nie pozna przyjaciół i pękna otaczającego nas świata.

Strach ma wielkie oczy i dopóki nie zdecydujemy się w nie spojrzeć, nie dowiemy się jacy jesteśmy odważni.

W trudnych chwilach okazuje się, że każdy z nas ma odwagę o której nawet siebie  nie podejrzewamy. Wystarczy tylko słuchać swojego serca i ono pomoże nam sprostać wyzwaniom, które stawia przed nami życie i nauczy realizować własne marzenia.

Gorąco polecamy tę książkę, dorośli także będą mieli przyjemność z jej przeczytania:)

Historię o Bojaczku możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Skrzat  >tutaj<.

Bojaczek książka o odwadze, książka o pokonywaniu strachu, jak nauczyć dziecko się nie bać

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam