Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę. Historia o sile, którą zdobywamy przezwyciężając strach i zdobywając prawdziwych przyjaciół!

Jak nauczyć dziecko nie bać się, być odważnym, pewnym siebie, samodzielnym i dobrze radzić sobie w życiu? Zapewne dla każdego rodzica te zagadnienia są priorytetowe.

Dzieci są różne, niektóre od urodzenia są ciekawskie i przebojowe, a innym trzeba pomóc, umiejętnie i konsekwentnie pokierować, wzmocnić mocne strony i załagodzić strach przed nieznanym.

Z pomocą przychodzą książki, które możemy czytać dziecku i jednocześnie pokazywać na przykładach, że pokonać strach można i wszystko jest możliwe dzięki pracy nad sobą.

Takie właśnie edukacyjne zadanie ma książka "Bojaczek, czyli wyprawa po odwagę", autorstwa Katarzyny Zychli, ilustracje Ewy Podleś, wydana nakładem Wydawnictwa Skrzat.

Głównym bohaterem jest Bojaczek - uroczy stworek, przypominający myszkę, który wszystkiego się boi. Najchętniej by siedział w kącie w swojej norce i nigdzie nie wychylał noska. Nawiedzają go czas od czasu sny napawające go strachem, w których opuszcza dom i musi komuś pomóc.

Wreszcie przychodzi ten moment i Bojaczek wyrusza w podróż, aby ocalić całą swoją rodzinę.

W książce poruszane są też takie tematy jak rodzinne ciepłe więzi, akceptacja inności, wsparcie bliskich i przyjaciół.

Nowe znajomości Bojaczka pokazują na przykładzie, że nie warto ukrywać się przed całym światem w ciemnej norce. Inaczej nigdy się nie pozna przyjaciół i pękna otaczającego nas świata.

Strach ma wielkie oczy i dopóki nie zdecydujemy się w nie spojrzeć, nie dowiemy się jacy jesteśmy odważni.

W trudnych chwilach okazuje się, że każdy z nas ma odwagę o której nawet siebie  nie podejrzewamy. Wystarczy tylko słuchać swojego serca i ono pomoże nam sprostać wyzwaniom, które stawia przed nami życie i nauczy realizować własne marzenia.

Gorąco polecamy tę książkę, dorośli także będą mieli przyjemność z jej przeczytania:)

Historię o Bojaczku możecie zamówić na stronie Wydawnictwa Skrzat  >tutaj<.

Bojaczek książka o odwadze, książka o pokonywaniu strachu, jak nauczyć dziecko się nie bać

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jakie są huśtawki dla dzieci?

MarysiaB, 14.07.2024

Czy pchacz szkodzi?

MarysiaB, 13.07.2024

Co to jest koksu 5 gram?

MarysiaB, 12.07.2024

W co się bawić z 4 latkiem?

MarysiaB, 12.07.2024

Kiedy kask ortopedyczny?

MarysiaB, 11.07.2024

Jakie kapcie dla 4 latka?

MarysiaB, 11.07.2024