Bloginie - spotkania blogujących Mam. Relacja z wydarzenia. Patronat BlogiMam

Blogi parentingowe z miesiąca na miesiąc nabierają na sile

Tworzy się ich coraz więcej, pisane są na coraz wyższym poziomie. Matki mają silną potrzebę współdziałania, dzielenia się swoimi problemami i radością. Chcą się poznawać, spotykać. Duże firmy, banki a nawet organizacje pozarządowe liczą się ze zdaniem blogerek parentingowych, zapraszając je jako ekspertów do propagowania, reklamowania lub popierania różnego rodzaju inicjatyw. Matki- Blogerki angażują się w wiele poważnych projektów, same wychodzą z inicjatywą ich tworzenia, zwracają uwagę na poważne problemy takie jak: picie alkoholu w ciąży, bicie dzieci, brak tolerancji wobec kobiet ciężarnych. Dzielą się też swoja wiedzą dotyczącą zdrowia i rozwoju dzieci.

Parenting się rozrasta a matki chcą wyjść z sieci.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby blogerek- pięć blogujących mam z różnych stron polski postanowiło zrobić małe zamieszanie w blogosferze.
Powstał projekt B(L)OGinie, którego głównym celem jest zorganizowanie jednocześnie w trzech miastach (Warszawie, Poznaniu i Gdańsku) spotkań blogujących mam.

B(L)OGinie to czas dla kobiet- blogerek, matek. To spotkanie dla tych z nas, które chcą sobie przypomnieć, że oprócz bycia mamą- jest się również fantastyczną kobietą, której należy się chwila wytchnienia od codziennych obowiązków.

Pierwsze z cyklu takich spotkań odbyło się we wrześniu 2014 r

Za nami pierwsza edycja projektu B(L)OGinie. Głównym założeniem tej imprezy jest stworzenie możliwości mamom- blogerkom do wyjścia z domu i skupienia się tylko na sobie.
B(L)OGinie to przede wszystkim relaks, wyciszenie, przyjemności.

Spotkanie obejmowało trzy miasta:


- Poznań bawił się pod hasłem- egzotyka. Ecotropicana- palmy, plaża, kolorowe napoje z parasolką, tort, kobiety pełne energii, kosmetyczka, dietetyczki, wróżka… Coś dla ciała i duszy.


- Gdańsk postawił na elegancję. Spotkanie w Hotelu Królewskim uświetnił pokaz tańca artystycznego na rurze. Do dyspozycji uczestniczek była wróżka, kosmetyczka, wizażystka i wielu innych specjalistów od urody.


- Warszawa gościła we wnętrzach sklepu
Mr. Gugu & Miss Go, gdzie pod hasłem szyk, blogerki spotkały się m.in. z wizażystkami, matkami pełnymi pasji, specjalistami od samorozwoju i tarocistką.

spotkanie blogujących mam blogi parentingowe

warsztaty makijażu blogerki blogi mam

spotkania dla mam blogi mam

spotkanie blogujących mam blogi parentingowe

Pierwszą edycję projektu wsparło 50 firm i kilkanaście patronów medialnych.
Przygotowania, by to jedno- czterogodzinne spotkanie, było czymś wyjątkowym, trwały cztery miesiące. Czy było warto ? Tak. Potwierdziły to zadowolone miny uczestniczek spotkań, a także ich słowa podziękowania skierowane pod naszym adresem. Fakt ten dodał nam skrzydeł by nieśmiało zacząć myśleć o drugiej edycji.


Plany na kolejne spotkania


Nieśmiało myślimy o poszerzeniu zasięgu o 2-3 kolejne miasta. Na chwilę obecną bierzemy pod uwagę Łódź i Rzeszów. Na razie są to jedynie plany, gdyż taka rozbudowa struktury spotkań, wymaga dobrze opracowanej logistyki.


Nie czas by podawać szczegóły tego co będzie się działo w drugiej edycji imprezy. Kto wie co tym razem przyjdzie nam do głowy. Przecież kosmetyczka, dietetyk, trener osobisty, czy wróżka, to tylko jedne z wielu propozycji. Już w tej edycji okazało się, że polo dance (taniec artystyczny na rurze) zyskał wiele zwolenniczek. Może następnym razem zumba ? 
Na pewno ponownie zaproponujemy mamom, coś dla duszy i dla ciała.

Projekt B(L)OGinie cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony blogerek, jak i firm współpracujących. Już teraz, parę dni po spotkaniu, dostajemy propozycje od prelegentów i firm, które z chęcią przyłączą się do drugiej edycji projektu.

Nam daje to szansę na zwiększenie prestiżu imprezy a firmom daje szanse zaprezentowania swoich produktów. Chciałybyśmy być pomostem, między firmami doceniającymi rynek parentingowy, a blogerkami chcącymi podejmować współpracę i rozwijać swoje blogi. 


Dlatego też dołożymy wszelkich starań, by kolejna edycja spotkania była jeszcze bardziej idealna

 

Kolejne szczegóły będziemy odkrywać powoli na fp B(L)OGiń: www.facebook.com/blogujacemamy

Zainteresowane blogerki i sponsorów zapraszamy do kontaktu :
bloginie.poznan@gmail.com ; bloginie.gdansk@gmail.com ; bloginie.warszawa@gmail.com

Organizatorki projektu :
www.mamamoja.pl ; www.matkawygodna.pl ; matkaniewariatka.pl oraz Gabinet Dotyk Oceanu.

Komentarze Facebook

Najnowsze

ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder
ifyouseeawonder

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam