Bloginie - spotkania blogujących Mam. Relacja z wydarzenia. Patronat BlogiMam

Blogi parentingowe z miesiąca na miesiąc nabierają na sile

Tworzy się ich coraz więcej, pisane są na coraz wyższym poziomie. Matki mają silną potrzebę współdziałania, dzielenia się swoimi problemami i radością. Chcą się poznawać, spotykać. Duże firmy, banki a nawet organizacje pozarządowe liczą się ze zdaniem blogerek parentingowych, zapraszając je jako ekspertów do propagowania, reklamowania lub popierania różnego rodzaju inicjatyw. Matki- Blogerki angażują się w wiele poważnych projektów, same wychodzą z inicjatywą ich tworzenia, zwracają uwagę na poważne problemy takie jak: picie alkoholu w ciąży, bicie dzieci, brak tolerancji wobec kobiet ciężarnych. Dzielą się też swoja wiedzą dotyczącą zdrowia i rozwoju dzieci.

Parenting się rozrasta a matki chcą wyjść z sieci.

W odpowiedzi na rosnące potrzeby blogerek- pięć blogujących mam z różnych stron polski postanowiło zrobić małe zamieszanie w blogosferze.
Powstał projekt B(L)OGinie, którego głównym celem jest zorganizowanie jednocześnie w trzech miastach (Warszawie, Poznaniu i Gdańsku) spotkań blogujących mam.

B(L)OGinie to czas dla kobiet- blogerek, matek. To spotkanie dla tych z nas, które chcą sobie przypomnieć, że oprócz bycia mamą- jest się również fantastyczną kobietą, której należy się chwila wytchnienia od codziennych obowiązków.

Pierwsze z cyklu takich spotkań odbyło się we wrześniu 2014 r

Za nami pierwsza edycja projektu B(L)OGinie. Głównym założeniem tej imprezy jest stworzenie możliwości mamom- blogerkom do wyjścia z domu i skupienia się tylko na sobie.
B(L)OGinie to przede wszystkim relaks, wyciszenie, przyjemności.

Spotkanie obejmowało trzy miasta:


- Poznań bawił się pod hasłem- egzotyka. Ecotropicana- palmy, plaża, kolorowe napoje z parasolką, tort, kobiety pełne energii, kosmetyczka, dietetyczki, wróżka… Coś dla ciała i duszy.


- Gdańsk postawił na elegancję. Spotkanie w Hotelu Królewskim uświetnił pokaz tańca artystycznego na rurze. Do dyspozycji uczestniczek była wróżka, kosmetyczka, wizażystka i wielu innych specjalistów od urody.


- Warszawa gościła we wnętrzach sklepu
Mr. Gugu & Miss Go, gdzie pod hasłem szyk, blogerki spotkały się m.in. z wizażystkami, matkami pełnymi pasji, specjalistami od samorozwoju i tarocistką.

spotkanie blogujących mam blogi parentingowe

warsztaty makijażu blogerki blogi mam

spotkania dla mam blogi mam

spotkanie blogujących mam blogi parentingowe

Pierwszą edycję projektu wsparło 50 firm i kilkanaście patronów medialnych.
Przygotowania, by to jedno- czterogodzinne spotkanie, było czymś wyjątkowym, trwały cztery miesiące. Czy było warto ? Tak. Potwierdziły to zadowolone miny uczestniczek spotkań, a także ich słowa podziękowania skierowane pod naszym adresem. Fakt ten dodał nam skrzydeł by nieśmiało zacząć myśleć o drugiej edycji.


Plany na kolejne spotkania


Nieśmiało myślimy o poszerzeniu zasięgu o 2-3 kolejne miasta. Na chwilę obecną bierzemy pod uwagę Łódź i Rzeszów. Na razie są to jedynie plany, gdyż taka rozbudowa struktury spotkań, wymaga dobrze opracowanej logistyki.


Nie czas by podawać szczegóły tego co będzie się działo w drugiej edycji imprezy. Kto wie co tym razem przyjdzie nam do głowy. Przecież kosmetyczka, dietetyk, trener osobisty, czy wróżka, to tylko jedne z wielu propozycji. Już w tej edycji okazało się, że polo dance (taniec artystyczny na rurze) zyskał wiele zwolenniczek. Może następnym razem zumba ? 
Na pewno ponownie zaproponujemy mamom, coś dla duszy i dla ciała.

Projekt B(L)OGinie cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony blogerek, jak i firm współpracujących. Już teraz, parę dni po spotkaniu, dostajemy propozycje od prelegentów i firm, które z chęcią przyłączą się do drugiej edycji projektu.

Nam daje to szansę na zwiększenie prestiżu imprezy a firmom daje szanse zaprezentowania swoich produktów. Chciałybyśmy być pomostem, między firmami doceniającymi rynek parentingowy, a blogerkami chcącymi podejmować współpracę i rozwijać swoje blogi. 


Dlatego też dołożymy wszelkich starań, by kolejna edycja spotkania była jeszcze bardziej idealna

 

Kolejne szczegóły będziemy odkrywać powoli na fp B(L)OGiń: www.facebook.com/blogujacemamy

Zainteresowane blogerki i sponsorów zapraszamy do kontaktu :
bloginie.poznan@gmail.com ; bloginie.gdansk@gmail.com ; bloginie.warszawa@gmail.com

Organizatorki projektu :
www.mamamoja.pl ; www.matkawygodna.pl ; matkaniewariatka.pl oraz Gabinet Dotyk Oceanu.

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jakie są huśtawki dla dzieci?

MarysiaB, 14.07.2024

Czy pchacz szkodzi?

MarysiaB, 13.07.2024

Co to jest koksu 5 gram?

MarysiaB, 12.07.2024

W co się bawić z 4 latkiem?

MarysiaB, 12.07.2024

Kiedy kask ortopedyczny?

MarysiaB, 11.07.2024

Jakie kapcie dla 4 latka?

MarysiaB, 11.07.2024