Blogerzy parentingowi o dzieciach w muzeum. Zaproszenie do akcji!

Monika Bronowicka, historyk i przewodnik turystyczny, mama 2-letniej Uli zainicjowała akcję społeczną "Dziecko w muzeum".

Celem akcji jest spopularyzowanie odwiedzania muzeów wspólnie z dziećmi. Na blogu kampanii społecznej autorka opisuje muzea, które są przygotowane do przyjęcia małych zwiedzających a także opisuje swoje własne doświadczenia związane z pójściem do muzeum ze swoją córeczką.

Nową inicjatywą Moniki jest stworzenie nowego zbioru linków do tekstów na blogach, które dotyczą tematu: dziecko w muzeum. Różnych, widzianych z różnych perspektyw, opisujacych muzea polskie i zagraniczne, pokazujących ich wady i zalety, podpowiadających jak zwiedzać, jak opowiadać, co zobaczyć, z dzieckiem oczywiście.

Ta zakładka cały czas się rozwija, cały czas pojawiają się nowe teksty.

Zgłoś swój tekst o zwiedzaniu muzeów z dziećmi!

Jeśli piszecie bloga i chcecie się podzielić wpisami o wyjściach do muzeum z dziećmi to wyślijcie adres bloga i tekstu dotyczącego dziecka w muzem na maila:

kontakt[małpa]dzieckowmuzeum.pl

Życzymy pięknego rodzinnego zwiedzania! :)

Komentarze Facebook

Najnowsze

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam