B.D. Schmitt “Moje dziecko zawsze zdrowe”. Praktyczny i wartościowy poradnik dla wszystkich rodziców małych dzieci

Prędzej, czy później każde dziecko na coś choruje. Wielu rodziców dopada wtedy strach i panika. Zwłaszcza jeśli to pierwsze dziecko. Pierwsza myśl to - lekarz. Oczywiście, jeśli jest to noworodek, albo coś, co zagraża życiu dziecka - taka reakcja jest prawidłowa i właściwa. Mnóstwo jest jednak sytuacji, kiedy kontakt z lekarzem nie jest potrzebny, lub nie musi być natychmiastowy.

Warto mieć w domu poradnik, w którym opisane są choroby czy urazy, z jakimi najczęściej spotykają się dzieci.

Spotkałam się z kilkoma takimi poradnikami, z pewnością wart uwagi i polecenia jest “Moje dziecko zawsze zdrowe”.

 

 

“Książka Moje dziecko zawsze zdrowe po pierwsze ma pomóc ci ustalić, jak bardzo chore jest twoje dziecko i czy trzeba zadzwonić do lekarza. I po drugie, ma pomóc leczyć dziecko w domu, gdy jest bezpieczne…”

 

Ten cytat w skrócie idealnie mówi o tym, czemu książka służy. Jest to vademecum dla rodziców, napisane w prostym i jasnym języku. Schemat poradnika jest przejrzysty, łatwo się nim posługiwać:

- najpierw wybieramy interesujący nas rozdział, kierując się głównym objawem

- czytamy rozdział.

Każdy z rozdziałów składa się z trzech części:

“Opis stanu dziecka”, “Kiedy zadzwonić do lekarza” i “Porady dotyczące opieki w domu”.

 

 

Każdy chciałby, by jego dziecko jak najmniej chorowało. Jednak, gdy już coś nas niepokoi i dziecko zaczyna chorować, warto sięgnąć po ten poradnik. Zdarza się, że wizyta u lekarza jest niezbędna. Jednak zawsze warto zapoznać się z poradami zawartymi w “Moje dziecko zawsze zdrowe” - to solidna porcja wiedzy dla rodziców.

Książka posiada świetne rekomendacje. Powstała w oparciu o 15-letnie doświadczenia lekarzy pogotowia. Została wydana pod patronatem Amerykańskiej Akademii Pediatrii i jest polecana przez najwybitniejszych światowych specjalistów w tej dziedzinie.

 

Doświadczony autor

 

Autor poradnika to Barton D. Schmitt. Jest on wykładowcą pediatrii na University of Colorado School of Medicine, dyrektorem medyczny infolinii Szpitala Dziecięcego w Colorado, doświadczonym lekarzem i członkiem Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Prywatnie jest także ojcem i dziadkiem sześciorga wnucząt.

 

Po ten poradnik sięgam, gdy widzę, że coś dzieje się z moją córą. Nawet idąc do lekarza, lubię wiedzieć o czym on mówi, a także na co powinnam zwrócić uwagę, o co dopytać. W dodatku domowe sposoby warto sobie przyswoić, czy też przypomnieć (np. kiedy mała kaszle, daję jej pół łyżeczki miodu codziennie - znalazłam tę informację w poradniku, i przypomniało mi się z dzieciństwa, że przy infekcjach zawsze podawali mi miód - a to w herbacie, a to z mlekiem, a to sam…).

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam