B.D. Schmitt “Moje dziecko zawsze zdrowe”. Praktyczny i wartościowy poradnik dla wszystkich rodziców małych dzieci

Prędzej, czy później każde dziecko na coś choruje. Wielu rodziców dopada wtedy strach i panika. Zwłaszcza jeśli to pierwsze dziecko. Pierwsza myśl to - lekarz. Oczywiście, jeśli jest to noworodek, albo coś, co zagraża życiu dziecka - taka reakcja jest prawidłowa i właściwa. Mnóstwo jest jednak sytuacji, kiedy kontakt z lekarzem nie jest potrzebny, lub nie musi być natychmiastowy.

Warto mieć w domu poradnik, w którym opisane są choroby czy urazy, z jakimi najczęściej spotykają się dzieci.

Spotkałam się z kilkoma takimi poradnikami, z pewnością wart uwagi i polecenia jest “Moje dziecko zawsze zdrowe”.

 

 

“Książka Moje dziecko zawsze zdrowe po pierwsze ma pomóc ci ustalić, jak bardzo chore jest twoje dziecko i czy trzeba zadzwonić do lekarza. I po drugie, ma pomóc leczyć dziecko w domu, gdy jest bezpieczne…”

 

Ten cytat w skrócie idealnie mówi o tym, czemu książka służy. Jest to vademecum dla rodziców, napisane w prostym i jasnym języku. Schemat poradnika jest przejrzysty, łatwo się nim posługiwać:

- najpierw wybieramy interesujący nas rozdział, kierując się głównym objawem

- czytamy rozdział.

Każdy z rozdziałów składa się z trzech części:

“Opis stanu dziecka”, “Kiedy zadzwonić do lekarza” i “Porady dotyczące opieki w domu”.

 

 

Każdy chciałby, by jego dziecko jak najmniej chorowało. Jednak, gdy już coś nas niepokoi i dziecko zaczyna chorować, warto sięgnąć po ten poradnik. Zdarza się, że wizyta u lekarza jest niezbędna. Jednak zawsze warto zapoznać się z poradami zawartymi w “Moje dziecko zawsze zdrowe” - to solidna porcja wiedzy dla rodziców.

Książka posiada świetne rekomendacje. Powstała w oparciu o 15-letnie doświadczenia lekarzy pogotowia. Została wydana pod patronatem Amerykańskiej Akademii Pediatrii i jest polecana przez najwybitniejszych światowych specjalistów w tej dziedzinie.

 

Doświadczony autor

 

Autor poradnika to Barton D. Schmitt. Jest on wykładowcą pediatrii na University of Colorado School of Medicine, dyrektorem medyczny infolinii Szpitala Dziecięcego w Colorado, doświadczonym lekarzem i członkiem Amerykańskiej Akademii Pediatrii. Prywatnie jest także ojcem i dziadkiem sześciorga wnucząt.

 

Po ten poradnik sięgam, gdy widzę, że coś dzieje się z moją córą. Nawet idąc do lekarza, lubię wiedzieć o czym on mówi, a także na co powinnam zwrócić uwagę, o co dopytać. W dodatku domowe sposoby warto sobie przyswoić, czy też przypomnieć (np. kiedy mała kaszle, daję jej pół łyżeczki miodu codziennie - znalazłam tę informację w poradniku, i przypomniało mi się z dzieciństwa, że przy infekcjach zawsze podawali mi miód - a to w herbacie, a to z mlekiem, a to sam…).

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jak układać siusiaka w pieluszce?

Katarzyna Mróz, 19.06.2024

Jaki SUP na początek?

Katarzyna Mróz, 19.06.2024

Kto zapala świece na komunii?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Czy 15 latek może dostać mandat?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Jaka temperatura w długopisie 3D?

Katarzyna Mróz, 18.06.2024

Jakie wiązanie dla noworodka?

Katarzyna Mróz, 17.06.2024

Jaki rozmiar deski do wzrostu dziecka?

Katarzyna Mróz, 17.06.2024