Basia - imię po babciach

BASIA - zawołałam w gabinecie ginekologa kiedy powiedział Nam, że będzie córeczka. Bylismy w tym momencie najszczęśliwszymi rodzicami pod słońcem.

Dlaczego Basia? Przecież teraz jest wiele popularnych imion np. Julia, Maja, Zuzia a o niektórych tak pięknych imionach się zapomina. Ale to nie dlatego nazwaliśmy naszą córeczkę Basia.

Imię to impulsywnie wypowiedziałam pierwszy raz w gabinecie, wcześniej nie zastanawiałam się nad tym bo miałam przeczucie, że będzie chłopiec. Przecież tyle chłopaków rodziło się w mojej i męża rodzinie. Byłam pewna że właśnie będziemy mieć synka. Ale ta wiadomość własnie dlatego nas tak bardzo ucieszyła. Bo dziewczynka oznaczała "wiśienkę" wśród tak wielu chłopców.

Mój mąż zawsze chciał mieć siostrzyczke ale w końcu doczekał się Córeczki. Mama mojego męża i moja to też Basia. Mój mąż stracił swoją mamę 3 lata temu. Ciężko chorowała i przegrała swoją walkę. Zawsze chciała mieć córeczkę nigdy jej się nie doczekała, wnusi też nie. Ale teraz patrząc na Basię mój mąż widzi swoją mamę i bardzo lubi tak do niej mówić, bo wtedy wraca do wspomnień i ma wrażenie że mama jest z nim tutaj.

Więc imię Basia nasza córeczka dostała po swoich Babciach. A ja jestem szczęśliwa, że mój mąż może w naszej córeczce zobaczyć swoją mamę za którą tak bardzo tęskni. A ja uwielbiam uszczęśliwiać swojego męża.

 

Autorka: Magdalena Osławska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Czy można kupić kałasznikowa?

MarysiaB, 04.04.2024

Jak wygląda hokej?

MarysiaB, 04.04.2024

Jaka hulajnoga dla dziecka 9 lat?

MarysiaB, 03.04.2024

Jak można ozdobić swój pokój?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Czy Nebbud jest dobry na kaszel?

MarysiaB, 03.04.2024

Czy można nosić dziecko w chuście przodem?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Jakie buty na WF dla chłopca?

MarysiaB, 03.04.2024

Czym bawi się 9 miesięczne dziecko?

Katarzyna Mróz, 03.04.2024

Ile kosztuje pocisk do Glocka?

MarysiaB, 02.04.2024

Jak zrobić drzewko świąteczne na pniu?

Katarzyna Mróz, 02.04.2024