Basia - imię po babciach

BASIA - zawołałam w gabinecie ginekologa kiedy powiedział Nam, że będzie córeczka. Bylismy w tym momencie najszczęśliwszymi rodzicami pod słońcem.

Dlaczego Basia? Przecież teraz jest wiele popularnych imion np. Julia, Maja, Zuzia a o niektórych tak pięknych imionach się zapomina. Ale to nie dlatego nazwaliśmy naszą córeczkę Basia.

Imię to impulsywnie wypowiedziałam pierwszy raz w gabinecie, wcześniej nie zastanawiałam się nad tym bo miałam przeczucie, że będzie chłopiec. Przecież tyle chłopaków rodziło się w mojej i męża rodzinie. Byłam pewna że właśnie będziemy mieć synka. Ale ta wiadomość własnie dlatego nas tak bardzo ucieszyła. Bo dziewczynka oznaczała "wiśienkę" wśród tak wielu chłopców.

Mój mąż zawsze chciał mieć siostrzyczke ale w końcu doczekał się Córeczki. Mama mojego męża i moja to też Basia. Mój mąż stracił swoją mamę 3 lata temu. Ciężko chorowała i przegrała swoją walkę. Zawsze chciała mieć córeczkę nigdy jej się nie doczekała, wnusi też nie. Ale teraz patrząc na Basię mój mąż widzi swoją mamę i bardzo lubi tak do niej mówić, bo wtedy wraca do wspomnień i ma wrażenie że mama jest z nim tutaj.

Więc imię Basia nasza córeczka dostała po swoich Babciach. A ja jestem szczęśliwa, że mój mąż może w naszej córeczce zobaczyć swoją mamę za którą tak bardzo tęskni. A ja uwielbiam uszczęśliwiać swojego męża.

 

Autorka: Magdalena Osławska

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam