Audiobooki o małej dziewczynce Basi - ciekawa alternatywa dla tradycyjnego czytania. “Basia” w sam raz dla przedszkolaka!

Właśnie odkrywamy audiobooki dla dzieci.

Udowodniono naukowo, że słuchanie bajek dobrze wpływa na rozwój emocjonalny dzieci, pomaga im uspokoić się. A rodzice mają chwilę "dla siebie".
Postanowiłam więc sama sprawdzić ich działanie. I tak sięgnęłyśmy po serię “Basia”, czytaną przez p. Marię Seweryn (wspaniałe wykonanie!), Wydawnictwa Egmont Polska.

Moja 3,5 letnia córka jeszcze nie potrafi wsłuchać się w coś, czego nie widzi, czyli jeśli nie widzi książeczki i obrazków, które mama lub tata czytają - nie skupia się zbytnio. Wiem jednak, że takie słuchanie uspakaja ją i mimo wszystko co jakiś czas wsłuchuje się w teksty. A za jakiś rok, jak mówią koleżanki mające starsze dzieci, będzie potrafiła już aktywnie słuchać.

Póki co, po tradycyjnym czytaniu, włączamy sobie “Basię” i razem słuchamy 2 opowiadań (każda płyta ma właśnie 2 czytanki). Na razie przesłuchałyśmy “Basia i alergia” i “Basia i taniec” oraz “Basia i słodycze” i “Basia i biwak”. Ale w kolejce czekają kolejne.

 

Muszę przyznać, że seria opowiadań o Basi jest bardzo ciekawa. Pomaga dzieciom w wieku mojej córy - czyli przedszkolakom - zrozumieć zjawiska i problemy z jakimi spotykają się na co dzień. Nie są to zmyślone wydarzenia, a prawdziwe, codzienne przypadki.

Pomagają też mnie - jako rodzicowi - zobaczyć, co dla dziecka może być ważne lub kłopotliwe. W dodatku są także śmieszne momenty, które rozbawią i dzieci i dorosłych.

Gdzie kupić audiobooki z serii "Basia"?

Audiobooki z serii “Basia” można kupić na stronie Wydawictwa Egmont: audiobooki dziecięce

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam