Audiobooki o małej dziewczynce Basi - ciekawa alternatywa dla tradycyjnego czytania. “Basia” w sam raz dla przedszkolaka!

Właśnie odkrywamy audiobooki dla dzieci.

Udowodniono naukowo, że słuchanie bajek dobrze wpływa na rozwój emocjonalny dzieci, pomaga im uspokoić się. A rodzice mają chwilę "dla siebie".
Postanowiłam więc sama sprawdzić ich działanie. I tak sięgnęłyśmy po serię “Basia”, czytaną przez p. Marię Seweryn (wspaniałe wykonanie!), Wydawnictwa Egmont Polska.

Moja 3,5 letnia córka jeszcze nie potrafi wsłuchać się w coś, czego nie widzi, czyli jeśli nie widzi książeczki i obrazków, które mama lub tata czytają - nie skupia się zbytnio. Wiem jednak, że takie słuchanie uspakaja ją i mimo wszystko co jakiś czas wsłuchuje się w teksty. A za jakiś rok, jak mówią koleżanki mające starsze dzieci, będzie potrafiła już aktywnie słuchać.

Póki co, po tradycyjnym czytaniu, włączamy sobie “Basię” i razem słuchamy 2 opowiadań (każda płyta ma właśnie 2 czytanki). Na razie przesłuchałyśmy “Basia i alergia” i “Basia i taniec” oraz “Basia i słodycze” i “Basia i biwak”. Ale w kolejce czekają kolejne.

 

Muszę przyznać, że seria opowiadań o Basi jest bardzo ciekawa. Pomaga dzieciom w wieku mojej córy - czyli przedszkolakom - zrozumieć zjawiska i problemy z jakimi spotykają się na co dzień. Nie są to zmyślone wydarzenia, a prawdziwe, codzienne przypadki.

Pomagają też mnie - jako rodzicowi - zobaczyć, co dla dziecka może być ważne lub kłopotliwe. W dodatku są także śmieszne momenty, które rozbawią i dzieci i dorosłych.

Gdzie kupić audiobooki z serii "Basia"?

Audiobooki z serii “Basia” można kupić na stronie Wydawictwa Egmont: audiobooki dziecięce

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Rajstopy w sprayu – jakie wybrać?

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Makijaż permanentny ust

Katarzyna Mróz, 17.01.2021

Parówki z serem na patyczku

iwa643, 16.01.2021

Rocznice ślubu – nazwy

Katarzyna Mróz, 16.01.2021

Rośliny ogrodowe o żółtych kwiatach

Katarzyna Mróz, 15.01.2021