Albercik i Aleksander

Mam na imię Joanna, mój mąż Grzegorz. Mamy dwóch Synków, mieszkamy w Krakowie.

Pierwszy synek *Albercik*, obecnie ma 4 lata i 9miesięcy. Historia jego imienia sięga jeszcze czasów, kiedy to ja i mój mąż byliśmy na początku naszego związku (2002 r.). Już wtedy rozmawialiśmy o dzieciach i zastanawialiśmy się jakie imiona nam się podobają. Przeglądałam kalendarze, szukając tego niepowtarzalnego, aż w końcu trafiłam na Alberta.

Po czym okazało się, że dziadek (dawno już nie żyjący) mojego męża (wtedy jeszcze partnera) miał na imię Albert. Zatem jednogłośnie stwierdziliśmy, jak kiedyś urodzi się nam syn, będzie miał na imię Albercik :-)

Nasz drugi synek *Aleksander*, obecnie ma 3miesiące i 20dni. Kiedy dowiedzieliśmy się, że będziemy mieć kolejnego Synka, ponownie wertowaliśmy kalendarz, z tym, że na żadne imię nie mogliśmy się zdecydować.

Albercik był prze-szczęśliwy, że będzie miał braciszka. Każde imię, o które pytaliśmy się go czy mu się podoba, krzywił się i mówił: „to nie to”.

Aż jednego wieczora siedzieliśmy z mężem na narożniku, Albercik wyskoczył ze swojego pokoju, pędzi co sił w nogach i woła: „ mamusiu, tatusiu już wiem, już wiem jak będzie miał na imię mój braciszek: Aleksander! I tak zostało wybrane imię dla naszego drugiego synka :-)

Chciałam tylko dodać, iż Albercik codziennie mówi do Olusia: „Kocham Cię braciszku ty mój najmocniej na caaaaałym świecie i tylko to się liczy”, to też sam wymyślił :-)

 

Autorka: Joanna Serejuk, żona Grzegorza, mama Albercika i Aleksandra

Chcesz podzielić się własną historią?

Spisz swoją opowieść i wyślij na adres redakcji.

Opublikowana historia będzie inspiracją dla rodziców poszukujących imion dla swoich maluszków:)

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Rumieniec, czy róż do policzków?

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Pasta śniadaniowa z makreli

iwa643, 20.01.2021

Różowa sukienka

Katarzyna Mróz, 20.01.2021

Jak wychować kilkulatka?

Tygrysiaki, 20.01.2021

Rudbekia – pielęgnacja, stanowisko, uprawa

Katarzyna Mróz, 18.01.2021

Test odpowiedzialności

Tygrysiaki, 18.01.2021