Kiedy Wasze pociechy zaczęły siusiać do nocniczka?

Anonymous's picture

Nasza córa miała 2 latka bez 3 miesięcy. Poszło szybko i sprawnie. Byliśmy na wakacjach 2 tygodnie. Wzięliśmy ze sobą nocnik. Wcześniej ją sadzaliśmy czasami, żeby się obyła. A na wakacjach było cieplutko, latała bez pieluszki, my mieliśmy czas. Dwa albo trzy razy zdarzyło się, że nie zdążyła. Ale ogólnie po tych 2 tyg. przestała zupełnie nosić pieluchę. Potem zdarzyło się jeszcze kilka "wypadków" - zazwyczaj, kiedy była czymś (znaczy zabawą) zbyt pochłonięta i nie zauważyła, że ma potrzebę. Poszliśmy za ciosem i na noc też odstawiliśmy pieluchę (chyba po 2 miesiącach od tych wakacji). I też szybko poszło, choć też zdarzyło się kilka razy, że się nie obudziła na czas.

aguska798's picture

Córka została odpieluchowana na dzień po skończonych 2 urodzinach. Po prostu wyczuliśmy odpowiedni moment. Ściągała sama pampersa, pokazywała, że ma mokro, poza tym była pora wakacyjna i było ciepło-- biegała w domu w samych majteczkach i było jej łatwiej załatwić się do nocnika. Niedługo skończy 3 lata i zastanawiam się, jak odpieluchować ją na noc.

MamaKonsumentka's picture

A mój Henio jak go posadzę to zrobi na nocnik, ale sam nie woła.

Anonymous's picture

Nasz Oskarek zaczął na dobre korzystać z nocnika dopiero w 4 roku życia. Nie stresowaliśmy dziecka, kiedy chciał siadał, kiedy nie chciał to zakładaliśmy pampersa, po jakimś czasie sam zrozumiał do czego służy nocnik i zaczął z niego korzystać;)

Anonymous's picture

Natalia skończyła równe 2 latka :)
http://kamaszkowo.wordpress.com/2013/07/11/odpieluchowanie-dziecka-trafi...
Niedługo kończy 3 i zastanawiam się, jak odpieluchować ją jeszcze z nocy,.