Kobiety kobietom. Jak jedna rozmowa może zmienić wszystko

Koronawirus zatrzymał nas na chwilę. I to jest nawet dobre, jeżeli spojrzeć oczywiście na to głębiej ;).

Wielu z nas ma teraz trudny okres. Jest czas chwiejności i pytań bez odpowiedzi…

Czasem przychodzi moment kiedy się nie wie co będzie dalej i od tej niepewności opadają ręce. Każda z nas zapewne miała taki okres w swoim życiu lub ma właśnie teraz.

Co robimy kiedy mamy trudności? Dzwonimy do najbliższych, dzielimy się z mężem, modlimy, udajemy, że problemu nie ma;),  poszukujemy wsparcia u specjalistów lub dzwonimy do innych kobiet, które nas inspirują, które mają podobne doświadczenie do naszego, które wiemy, że nas nie ocenią i nie potraktują jako kolejny temat do plotek  wśród koleżanek.  

Często się przekonuję w trakcie takich rozmów (jak dobrze, że mam w swoim otoczeniu takie kobiety!) jak dużo mamy w sobie wstydu, strachu, stresu związanego z tym aby opowiedzieć szczerze innej kobiecie jak się czujemy.  

Jest coś wstydliwego aby mówić otwarcie o swoich uczuciach, aby się przyznać, że się płakało. Jest to napiętnowane przez społeczeństwo, boimy się wydać niestabilnymi emocjonalnie, słabszymi. Boimy się, że ktoś może wykorzystać to przeciwko nam i kółko się zamyka.

Szczególnie dla nas kobiet jest istotne, aby zacząć bez skrępowania mówić o swoich uczuciach, nawet jeżeli ktoś tego nie zrozumie - nieważne! Ważne jest, aby coraz bardziej się otwierać przed światem, przed innymi, nie bać się mówić i wyrażać siebie, bo właśnie to doda nam siłę, żeby tworzyć nowe pokolenia szczęśliwych, spełnionych i oczywiście bogatych kobiet!

Podsumowując pytaniem - kobieca przyjaźń czy kobieca współpraca? W co bardziej wierzycie? :)

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Spróbujcie na chwilę przenieść się do tego zapomnianego świata listów i weźcie udział w naszym konkursie na najpiękniejszą pocztówkę „Pozdrowienia z domu”!

"Pozdrowienia z domu”? A czemu nie! Przywykliśmy do pozdrowień z nad morza, z gór, z Korsyki lub Egiptu… Na pewno wiele jeszcze takich pozdrowień wyślecie i otrzymacie. Teraz wszyscy powinni zostać w swoich domach, ale to też miejsca inspirujące i niezwykłe, w których można robić wiele ciekawych rzeczy. 

Zróbcie więc pocztówkę „Pozdrowienia z domu” i zostańcie w domach, nie dając się nudzie! #pozdrowieniazdomu #zostańwdomu

Co trzeba zrobić?

Przygotuj pocztówkę metodą kolażu, czyli przyklejając do kartki najróżniejsze domowe skarby, możesz coś domalować lub dopisać. Możesz zainspirować się pocztówkami Pani Marianny Sztymy. 

Na każdej pocztówce obowiązkowo musi znaleźć się napis „Pozdrowienia z domu!”. Format pocztówki - A6.
Sfotografuj ją i prześlij na adres podany na dole strony. To nam wystarczy. Pocztówka niech zostanie u ciebie, gdy będzie można wychodzić na pocztę, mamy nadzieję, że wyślesz ją do kogoś kogo bardzo lubisz.

Do wygrania:

Nagrody! Będą! A jakże! Dla 3 pierwszych miejsc przygotujemy zestawy książek -  dostosujemy je do wieku uczestnika:)  Będą o podróżach i przygodach, bo wiemy, że takie lubicie.
10 osób (w tym 3 pierwsze miejsca) otrzymają skarby niezwykłe - prawdziwe pocztówki od Pani Marianny Sztymy. Zaprojektowane przez nią i mamy nadzieję z serdecznymi pozdrowieniami! :)

Termin nadsyłania prac - 9 kwietnia 2020.

Zwycięzcy zostaną wyłonieni i poinformowani o wygranej drogą mailową do dnia 15 kwietnia 2020.

Konkurs organizowany przez CzasDzieci.pl oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej.

Więcej informacji o zasadach konkursu i polityce prywatności na stronie współorganizatora: Konkurs plastyczny - CzasDzieci.

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Możesz to zrobić z poziomu swojego profilu na BlogiMam:)

Kochane Mamusie, nadeszła ta długo oczekiwana chwila, staruszka BlogiMam odmłodniała! I jest teraz Super Laską! haha:)

Jak Wam się podoba?

Gdybyście zauważyły jakieś techniczne problemy, proszę piszcie od razu! Na FB lub w komentarzach tutaj, dziękujemy:*

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Nosidła marki Tula

Maminka Gadzet, 07.05.2021

Pierwsze wakacje Guzika

igomama, 07.05.2021

Zeszyt Recenzenta z Bajkochłonką

Madka roku, 07.05.2021

Pikantne żeberka barbecue

bistromama, 06.05.2021

Kurczak w sosie słodko-kwaśnym

RozszerzanieDiety, 05.05.2021

Placuszki z cukinii

RozszerzanieDiety, 04.05.2021