Kobiety kobietom. Jak jedna rozmowa może zmienić wszystko

Koronawirus zatrzymał nas na chwilę. I to jest nawet dobre, jeżeli spojrzeć oczywiście na to głębiej ;).

Wielu z nas ma teraz trudny okres. Jest czas chwiejności i pytań bez odpowiedzi…

Czasem przychodzi moment kiedy się nie wie co będzie dalej i od tej niepewności opadają ręce. Każda z nas zapewne miała taki okres w swoim życiu lub ma właśnie teraz.

Co robimy kiedy mamy trudności? Dzwonimy do najbliższych, dzielimy się z mężem, modlimy, udajemy, że problemu nie ma;),  poszukujemy wsparcia u specjalistów lub dzwonimy do innych kobiet, które nas inspirują, które mają podobne doświadczenie do naszego, które wiemy, że nas nie ocenią i nie potraktują jako kolejny temat do plotek  wśród koleżanek.  

Często się przekonuję w trakcie takich rozmów (jak dobrze, że mam w swoim otoczeniu takie kobiety!) jak dużo mamy w sobie wstydu, strachu, stresu związanego z tym aby opowiedzieć szczerze innej kobiecie jak się czujemy.  

Jest coś wstydliwego aby mówić otwarcie o swoich uczuciach, aby się przyznać, że się płakało. Jest to napiętnowane przez społeczeństwo, boimy się wydać niestabilnymi emocjonalnie, słabszymi. Boimy się, że ktoś może wykorzystać to przeciwko nam i kółko się zamyka.

Szczególnie dla nas kobiet jest istotne, aby zacząć bez skrępowania mówić o swoich uczuciach, nawet jeżeli ktoś tego nie zrozumie - nieważne! Ważne jest, aby coraz bardziej się otwierać przed światem, przed innymi, nie bać się mówić i wyrażać siebie, bo właśnie to doda nam siłę, żeby tworzyć nowe pokolenia szczęśliwych, spełnionych i oczywiście bogatych kobiet!

Podsumowując pytaniem - kobieca przyjaźń czy kobieca współpraca? W co bardziej wierzycie? :)

Olga

Komentarze Facebook

Aby dodać treść zaloguj się lub wyślij na adres redakcji)

Chcesz poinformować o konkursie, akcji lub ciekawym wydarzeniu, które organizujesz? Wyślij link do konkursu wraz z opisem na adres redakcji redakcja(@)blogimam.pl :)

Patronat BlogiMam

Wpisy z blogów Mam

Jaki robot dla dziecka?

Katarzyna Mróz, 06.12.2023

Jakie chusteczki wodne?

Katarzyna Mróz, 06.12.2023

Dlaczego niemowlę ciągle pierdzi?

Katarzyna Mróz, 05.12.2023

W jakim sklepie można kupić długopis 3D?

Katarzyna Mróz, 05.12.2023

Jak zająć dzieci na urodzinach?

Katarzyna Mróz, 05.12.2023

Jaka Mucha na komunię?

Katarzyna Mróz, 04.12.2023

Jak długo dziecko ma rozmiar 62?

Katarzyna Mróz, 04.12.2023

Co dla 11 miesięcznego dziecka?

Katarzyna Mróz, 04.12.2023