Stylowe i wygodne obuwie profilaktyczne

Buty zdrowotne kojarzą się zwykle raczej z mało atrakcyjnym krojem i wzorem. Tymczasem obuwie profilaktyczne ma zapewniać dobre ułożenie stopy i zapobiegającą mikrowstrząsom amortyzację – co można połączyć z dobrym wyglądem. Podpowiadamy, jak zadbać jednocześnie o zdrowe stopy i dobry wygląd.

Jak dbać o komfort stóp?

Jeżeli po dniu spędzonym w pracy marzysz o zdjęciu butów, to prawdopodobnie są one źle dopasowane. Dobrze dobrany rozmiar zam w sobie ma duże znaczenie dla wygody noszenia butów, ale ważny jest materiał, z jakiego buty są wykonane, a także profil wkładki i wykonanie podeszwy. Dobre buty to takie, o których można zapomnieć, że ma się je na nogach. Obuwie profilaktyczne wykonane jest właśnie z takich materiałów i w taki sposób, by zapewniało maksymalny komfort osobie je noszącej.

Poza noszeniem obuwia zdrowotnego warto zadbać o właściwą higienę. Warto więc nie dopuszczać do odparzeń i zbytniego przepocenia. Pomoże w tym zarówno odpowiednio wentylowane obuwie profilaktyczne, jak też np. skarpetki wykonane z naturalnych, oddychających materiałów. Jeżeli mamy tendencję do pocenia się, warto zadbać o odpowiednie środki antybakteryjne czy talk.

Komentarze Facebook