Palcem po mapie

Na jakim kontynencie leży najgłębsze jezioro świata? Kim był Krzysztof Kolumb? Gdzie żyją niedźwiedzie grizli i kolibry? Na wszystkie te pytania odpowiedzi dostarcza geografia. Jak jeszcze naszemu dziecku może pomóc ta dyscyplina w codziennym życiu?

Spotykamy się z nią wszędzie: w szkole, pracy, w trakcie wakacji. Geografia – bo o niej mowa – pomaga poznawać i co ważne rozumieć otaczający świat, uczy szacunku i odpowiedzialności za środowisko naturalne, tolerancji dla odmiennych kultur, wartości i zwyczajów panujących w różnych krajach. Pomaga też w codziennym życiu: ułatwia orientację w terenie, obliczanie miejscowego czasu słonecznego, przewidywanie pogody czy planowanie podróży. Jej znajomość dostarcza samych korzyści, warto więc pasję do geografii zaszczepiać także w dziecku.

Wspólne odkrywanie świata

Dzieci najłatwiej chłoną wiedzę, jeśli mają okazję samodzielnie wszystko sprawdzić, dotknąć i poczuć. W wypadku geografii z taką formą przekazywania wiedzy nie ma problemu – poznawanie warstw lasu w trakcie szkolnej wycieczki, obserwowanie egzotycznych gatunków zwierząt podczas wizyty w zoo czy odkrywanie unikalnych okazów na terenach parków narodowych to tylko nieliczne z ogromnego wachlarza możliwości poznawania geografii w praktyce.

Komentarze Facebook