Oświetlanie funkcyjne – oświetlenie do zadań specjalnych

Światło jest bardzo ważne w naszym domu. Pozwala nam na efektywną pracę lub na błogi relaks. Poza ty, że oświetlenie spełnia różne funkcje, to również pozwala nam na wyczarowanie różnych klimatów i nastrojów. Jeśli nasze „cztery kąty” mają nietypowy metraż lub kształt pokoi albo chcemy wyeksponować jakieś jego fragmenty, wtedy z pomocą przychodzi oświetlenie zadaniowe.

Co to jest oświetlenie zadaniowe?

Oświetlenie zadaniowe lub funkcyjne dostarcza intensywnego i kierunkowego światła, które ułatwia precyzyjne doświetlenie określonych części, obrazów czy przedmiotów. Dzięki użyciu halogenów sufitowych Led, spotlightów lub lamp punktowych możemy dostarczyć światło do trudno dostępnych miejsc, lub uwydatnić piękno mebli i przedmiotów, które znajdują się w naszej przestrzeni.

Światło funkcyjne ma za zadanie oświetlać przedmioty łagodnym, niezbyt skupionym światłem, aby wyeliminować powstawanie cieni. Żarówki powinny być silne, ale niezbyt skupione i mieć przyjemną barwę.

Kuchnia jak oświetlić jedzenie, żeby wyglądało apetycznie?

Nasze współczesne mieszkania i domy zwykle łączą wiele funkcji w jednym pomieszczeniu. Kuchnia to przede wszystkim miejsce do przyrządzania posiłków. Jednak często spełnia również funkcję jadalni, gdzie wspólnie jemy i spędzamy czas z rodziną. Jak najlepiej dopasować w niej oświetlenie?

Komentarze Facebook