Lato to czas białych ubrań! Jak odzyskać ich dawny kolor?

Zbliża się lato, a to oznacza, że najwyższa pora na odkopanie w szafie białych ubrań! Tylko co zrobić jeśli straciły swój dawny kolor i stały się szarawe lub pożółkłe? Istnieje kilka sposobów na przywrócenie im śnieżnej bieli. Zdradzamy jakie!

Wybielanie – groźne czy nie?

Na początek warto rozprawić się z jedną rzeczą. Czy wybielanie tkanin jest groźne? To jedyny skuteczny sposób na odzyskanie danego koloru, ale wiele osób zastanawia się, czy ulubiona bluzka lub koszula na pewno wyjdzie bez szwanku z takiego prania. W końcu wybielacz do tkanin to silny chemiczny środek, z którym nasza skóra nie powinna mieć kontaktu.

Więc jak to jest? Wybielanie rzeczywiście może być szkodliwe dla tkaniny, ale warto podkreślić, że dotyczy to głównie wybielanie alternatywnymi, nie zalecanymi środkami. Nie ma co się łudzić, że koszula będzie w idealnym stanie, jeśli wybielimy ją płynem do toalety. A to tylko jeden z kontrowersyjnych i jednocześnie często polecanych sposobów.

Jeśli używamy sprawdzonych środków w odpowiedniej ilości i zgodnie z instrukcjami, wybielanie nie powinno uszkodzić tkaniny. Należy jednak pamiętać, że im częściej wybielamy, tym większe ryzyko, że ubranie straci na jakości.

Komentarze Facebook