Japonia w Düsseldorf czyli EKO-HAUS

Kiedy w przedszkolu panuje sezon na choroby, o których informują już same przedszkolanki (drodzy rodzice zielony glut to raczej nie jest alergia, a biegunki przedszkolanki też nie wyleczą), ja jako wzorowa matka 4-latka, nie posyłam go w tym czasie do przedszkola. Noooo, ale jako matka 4-latka, również nie chce z nim siedzieć w tym czasie w domu, dlatego w takich momentach szukamy ciekawych miejsc do odwiedzenia. W taki właśnie sposób w ubiegłym tygodniu wybraliśmy się do EKO-HAUS w Düsseldorf.

W Düsseldorf mieszka kilka tysięcy Japończyków, którzy właśnie w tym mieście stworzyli kilka ośrodków związanych z Dalekim Wschodem. Jednym z nich jest właśnie „Dom kultury japońskiej EKO”, który pełni funkcje wymiany kulturowej między Wschodem i Zachodem. Kompleks ten został zbudowany w 1978 roku i był wówczas największą japońską inwestycją w Düsseldorfie (kosztowa on ok. 180 mln marek).

Centrum Kultury Japońskiej obejmuje suchy ogród (wodospad, strumienie potoku, stawy są skonstruowane wyłącznie z kamienia- bez wody), tradycyjny dom japoński oraz największą w Europie świątynię buddyjską.

Düsseldorf dom kultury japońskiej

Komentarze Facebook