Jak wybrać kozaki na zimę?

Kupno obuwia zimowego to zawsze spory problem. Warto zaznaczyć, że spontaniczny zakup zimowych butów może skończyć się przemarzniętymi stopami, a także wiecznie mokrymi skarpetkami. Dlatego bardzo istotny jest dobór odpowiedniego obuwia. Popularnością cieszą się obecnie kozaki Sergio Leone.

Dobór idealnych kozaków na zimę

Odpowiednie kozaki na zimę powinny zapewniać przede wszystkim ciepło oraz wygodę. Dlatego muszą mieć grubszą podeszwę. To właśnie od dołu nasze stopy najmocniej chłoną zimą. Przede wszystkim trzeba unikać modeli z podeszwą cienką jak papier. Warto zwrócić uwagę na to, czy spód kozaków jest gładki, czy może posiada delikatne wgłębienia. Okazuje się, że podeszwy z printem bądź antypoślizgowe bardzo dobrze trzymają się na śliskiej nawierzchni. W tej kwestii są o wiele lepsze od tych gładkich.

Idealna podeszwa w kozakach

Warto wiedzieć, że idealna podeszwa w obuwiu zimowym powinna mieć minimum 1,5 cm grubości i być zrobiona z kauczuku bądź gumy. W czasie spacerów po śniegu bardzo istotna jest też stabilizacja stóp. Dlatego trzeba zwrócić uwagę na to, czy wybrane obuwie jest sztywne. Zbyt miękkie kozaki będą się deformowały, a w takich butach łatwiej o poślizgnięcie na oblodzonej ulicy. Zalecane są też modele z dłuższą cholewką, minimum do połowy łydki.

Komentarze Facebook